AK Parti’de Önemli İsimler İstifa Kararı Alıyor!

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in ardından, eski bakan Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay ile eski Milletvekili Abdullah Başçı ve Kerim Aydemir, Ak Parti’den istifa etmeye karar verdi.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yeni parti kuracağını duyuran Ali Babacan’ın ardından Ak Parti’den istifa etti. Beklenen istifaların ardından bu sefer de, eski bakanlardan Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay da istifa kararını aldı. Öte yandan, Ak Parti 26. Dönem Milletvekili Abdullah Başçı ile 23. Dönem Milletvekili Kerim Aydemir de Ak Parti’den istifa etmeye karar verdi.

Yeni parti çalışmalarına hızla devam eden Ali Babacan, 8 Temmuz’da Ak Parti’den ayrılmıştı. Öte yandan Babacan, yeni kuracağı partiyi resmi olarak da duyurmuştu. Ali Babacan’ın ardından eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’de istifa etmiş ve Ali Babacan’ın kuracağı partide yer alacağı dedikodularını güçlendirmişti.

GÖZLER YENİ KURULACAK PARTİYE ÇEVRİLDİ

Şimdi de Ak Parti’den yeni istifa haberleri geldi. Daha önce bakanlık yapmış olan isimlerden Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay Ak Parti’den istifa kararı aldı. Bunun yanında Kerim Aydemir ve Abdullah Başçı gibi eski Milletvekilleri de istifa kararına imza attı. Şimdi gözler yeni kurulacak partiye çevrildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı