AK Parti’de Bir İstifa Daha!

AK Parti’de Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 3 eski milletvekilinin ihraç talebi, Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Bunun üzerine eski AK Parti Milletvekili Talha Erol Durmaz istifasını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki AK Parti MYK’sı tamamlanmış ve Ahmet Davutoğlu ile birlikte 3 eski milletvekilinin ihraç talepleri Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Bunun üzerine bir dönem AK Parti Erzincan Milletvekili olan Talha Erol Durmaz, AK Parti’den istifa ettiğini duyuran bir mesaj yayınladı.

Kişisel Facebook hesabı üzerinden açıklama yapan Talha Erol Durmaz şunları söyledi:

“Kısa da olsa bir dönem milletvekilliğini yaptığım, kuruluşundan beri yapmış olduğu hayırlı işlerle iftihar ettiğim ve destek verdiğim, sevincinde sevindiğim, üzüntüsünde üzüldüğüm, milletin kendi özünden oluşan ve gözünden esirgediği AK PARTİ’den; Bir dönem Genel Başkanlık ve 3 yıla yakın Başbakanlık yapmış olan Sayın Prof Dr Ahmet DAVUTOĞLU’nun ve yol arkadaşlarının ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi gerekçesiyle organik ve duygusal bağımı keserek istifa etmiş bulunuyorum. Kamuoyuna saygıyla arz ederim.”

AK Parti’de Bir İstifa Daha!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı