AK Parti’de 10 Milletvekili Daha İstifa Edecek İddiası!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun partisinden istifa etmesinin ardından 10 milletvekilinin daha istifa edeceği iddia edildi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun partisinden istifa etmesinin ardından 10 civarındaki milletvekilinin yeni parti kurma çalışmaları yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan ile iletişime geçtiği iddia edildi.

AHMET DAVUTOĞLU PARTİSİNE KABUL EDEBİLİR

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun partisinden istifa etmesinin ardından gözler AK Parti’den istifa etmeyi düşünen Milletvekillerine çevrildi. En az 10 vekilin yeni parti kurma çalışmaları yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan ile istişarede bulunduğu iddia ediliyor.

ALİ BABACAN SEÇİCİ OLMAYA ÇALIŞACAK

Bu hareketlilik sonrası Davutoğlu’nun partisini kasım sonu veya aralık ayı başında resmen kurması gündeme geldi. Ali Babacan ise partisine kurucu olarak milletvekili almayı düşünmüyor. Şu anda parti çalışması yürüten eski bakan ve ‘akil adam’ olarak görülen isimlerin de Ali Babacan’ın partisinde kurucu olmayacakları iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı