AK Parti yeni seçim kanununu meclise taşıyor!

AK Parti ve MHP tarafından düzenlenen ve seçim barajı, daraltılmış bölge, transfer yasağı gibi değişiklikleri içeren Seçim Kanunu teklifini yeniden gündeme taşıyor. Söz konusu teklifte yapılacak düzenlemelerin uygulanabilmesi için seçime en az bir sene kalması gerektiğini hatırlatan AK Parti kaynakları, teklifin şubat ardından meclis gündemine taşınacağını bildirdi.
Takip et
AK Parti yeni seçim kanununu meclise taşıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ak Parti ile MHP’nin ortalama 19 aydır üstünde çalıştığı Seçim Kanunu teklifi son viraja giriliyor. Kaynaklardan alınan bilgiye göre; teklif, şubat ayından sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’na gelmesi bekleniyor.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Edinilen bilgiye göre, seçim yasasında kısmi değişiklikler öneren taslağın hazırlıkları tamamlandı. AK Parti kaynakları erken seçim algısı oluşmaması için teklifin şubat ayından sonra gündeme getirileceğini belirtti.

DEĞİŞİKLİKLERİN UYGULANABİLMESİNİ İÇİN TEK KOŞUL VAR

Yapılacak değişikliklerin uygulanabilmesi için seçime en az bir sene kalması gerektiğini hatırlatan kaynaklar, muhalefetin seçim güvenliği için parmak boyası önerisine “Seçim güvenliğine herhangi bir katkısı olmayacak” cevabını verdi.

Ama muhalefetin seçim güvenliğini artıracak her önerisinin de değerlendirileceğinin altını çizdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.