adplus-dvertising

Ak Parti ve MHP seçim anketlerinden çıkan sonuçla çalkalanıyor!

Son anket çalışması MetroPOLL Araştırma’dan geldi. ‘Türkiye’nin Nabzı Mart 2022’ adlı anket çalışmasında, seçmenlere Türkiye’nin geleceğiyle alakalı sorular yöneltildi. MetroPOLL Araştırma’nın paylaştığı son anket neticelerinde AK Parti ve MHP seçmeninin verdiği yanıtlar ve aradaki büyük fark dikkat çekti.
Takip et
Ak Parti ve MHP seçim anketlerinden çıkan sonuçla çalkalanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye 2023 seçimleri için geri sayıma başlarken, anket firmaları de sokağın nabzını tutuyor. Neredeyse her hafta yeni bir seçim anketi paylaşılırken, son anket çalışması MetroPOLL Araştırma’dan geldi. Türkiye’nin gidişatına ilişkin yaptığı son anket neticelerini paylaşan MetroPOLL Araştırma katılımcılara, “Türkiye iyiye mi gidiyor, yoksa kötüye mi?” diyerek sordu. İşte son anket neticelerinin ayrıntıları…

BÜYÜK FARK DİKKAT ÇEKTİ

MetroPOLL Araştırma, ‘Türkiye’nin Nabzı Mart 2022’ anket neticelerini paylaştı.
‘Türkiye’nin Gidişatı’ adlı anket neticelerine göre, Türkiye’nin kötüye gittiğini düşünenlerin oranı yüzde 70.8’e çıkarken, ‘iyiye gidiyor’ diyenlerin oranı yüzde 22.1’de kaldı.

‘Ne iyi ne kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı ise yüzde 5.2’de kalırken, ‘fikrim yok’ diyenlerin oranı ise yüzde 1.8’de kaldı.

AK PARTİ SEÇMENİNİN YÜZDE 32.5’İ MEMNUN DEĞİL

Ankete katılan AK Parti seçmeninin yüzde 58.2 ‘iyiye gidiyor’ derken, ‘kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı yüzde 32.5’de kaldı. ‘Ne iyi ne kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı ise yüzde 5.8’de kalırken, ‘fikrim yok’ diyenlerin oranı ise yüzde 3.4 olarak gerçekleşti.

MHP SEÇMENİNİN YÜZDE 40’I MEMNUN DEĞİL

Anket neticelerine göre, MHP seçmeninin yüzde 44.6’sı ‘iyiye gidiyor’ derken, ‘kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı yüzde yüzde 40 olarak gerçekleşti. ‘Ne iyi ne kötüye gidiyor’ diyenlerin oranı ise yüzde 14.4’de kaldı.

İşte o anket…

Ak Parti ve MHP seçim anketlerinden çıkan sonuçla çalkalanıyor!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.