adplus-dvertising

AK Parti ve CHP’li milletvekillerinin FETÖ tartışması meclisi karıştırdı!

TBMM Genel Kurulu’nda, AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu ile CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç arasında ‘FETÖ’ münakaşası meydana geldi. AK Partili Akbaşoğlu, Özkoç’un 2014 senesinde ABD’de bazı FETÖ mensuplarıyla çekildiği ileri sürülen fotoğrafını TBMM kürsüsünden gösterdi. Özkoç, söz konusu fotoğrafın 2013 senesine ait olduğunu ve AK Parti milletvekillerinin de orada olduğunu söyledi. Meydana Gelen gerginlik sırasında vekiller, “haysiyetsiz, şerefiz” ifadelerini kullandı.
Takip et
AK Parti ve CHP’li milletvekillerinin FETÖ tartışması meclisi karıştırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da, Türk Ceza Yasası ve Bazı Yasalarda Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa Teklifi’nin görüşmelerine devam edildi. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, RTÜK’ün bazı TV kanallarına verdiği cezayı gündeme taşıyarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

AK Parti ve CHP’li milletvekillerinin FETÖ tartışması meclisi karıştırdı!

GERGİNLİĞİ TIRMANDIRAN FOTOĞRAF

AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, Özkoç’un 2014 senesinde ABD’de bazı FETÖ mensuplarıyla çekilen fotoğrafını TBMM kürsüsünden gösterdi. Özkoç, söz konusu fotoğrafın 2013 senesine ait olduğunu ve AK Partili milletvekillerinin de o programa katıldıklarını söyleyerek, Akbaşoğlu’nu yalan söylemekle suçladı.

AK Parti ve CHP’li milletvekillerinin FETÖ tartışması meclisi karıştırdı!

“HAYSİYETSİZ, ŞEREFSİZ…”

Bunun üstüne tekrardan söz alan Akbaşoğlu, “Büyük bir telaş içerisindesiniz. Şeref ve haysiyet yoksunu olan, şerefsiz ve haysiyetsiz olan fakat ve fakat yalan söyleyendir. Burada bizim grup başkan vekillerimiz, kesinlikle ve kata yok. 8- 9 Nisan 2014 tarihinde Engin Özkoç tüm FETÖ’cü liderlerle birlikte fotoğraf veriyor. 2013’ten önce değil, 17-25 Aralık 2013’ten sonra. Önceki fotoğraflara atıf yapmayın. Haysiyetsiz ve şerefsiz olan fakat sensin. Sen yalan söylüyorsun. İşte, ispatı burada. Sen ispatlamazsan yalancısın, haysiyetsiz ve şerefsizsin. Söylediğini aynen iade ediyorum” diye karşılık verdi.
HDP’li bazı adların de münakaşaya dahil olmasıyla gerginlik meydana geldi. Genel Kurul’da görüşmelere verilen aranın sonrasında devam edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.