AK Parti tüzük değişikliğine gidiyor

AK Parti Çarşamba günü yedinci olağan kongresini gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongrede 2023 için bir manifesto ve yol haritası açıklayacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te tüzük değişikliği hazırlığının olduğunu söyleyerek, ‘Delegelerimize önerilerle geleceğiz.’ şeklinde konuştu.
Takip et
AK Parti tüzük değişikliğine gidiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir CNN TÜRK’te Sena Alkan’ın sorularını cevapladı.

Kandemir’in açıklamalarından satır başları şöyle:

2023 MANİSFESTOSUNDA NELER VAR?

Öncelikle teşekkür ediyorum. Bizim için bir başlangıç esasında. Beldelerden başlayan bir sürecin ilçelerde illerde yaptığımız kongrelerin finali bir yönüyle. Bir yönüyle de 2023’ün işaret fişeğini göstereceğimiz, Nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizi anlatacağımız bir başlangıç kongresi. 2023’ün bir startı olacak bizim için. İllerde ilçelerde çok güzel bir katılım oldu. 20 yıllık bir deneyimimiz var.

Cumhurbaşkanımız kendileri de ifade ettiler. Bir manifesto niteliğinde bir konuşma yapacak. Türkiye’yi nerden aldık nereye getirdik. Bundan sonra nasıl bir Türkiye hayal ediyoruz, bunları aktaracak.

Pandemi ile dev adlı ülkelerin dev olmadıklarını gördük. Avrupa’da sedyelerde insanlar öldü. AK Parti döneminde nereye taşımış olduğunu gördük. Zorluklar esnasında sınanıyorsunuz. Türkiye her zorluktan kuvvetlenerek çıktı.

Bu kongrede yarına dair söyleyecek çok şeyimiz var. 2023’te başaracaklarımız anlatacağız.

Bu yüzyılda nasıl bir Türkiye hayal ediyoruz anlatacağız. Çok mühim bir konuşmaya şahitlik edeceğiz.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ

Genel başkan vekilliği devam edecektir. Bir komisyon çalıştı, genel başkanımıza arz edeceğiz, uygun görürse eğer delegelerimize taşıyacağız.

MKYK’da rakam ve sayıda bir genişleme olacak gibi duruyor. Cumhurbaşkanımız uygun görülerse MKYK’nın, delegelerin oylarına sunacağız.

Tüzük değişikliği tekliflerimiz olacak. Bir takım iyileştirmeler yapacağız. Delegelerimizde önerilerde bulunacağız.

AK Parti tüzük değişikliğine gidiyor

YENİ YÜZLER GÖRECEK MİYİZ?

İllerde ve ilçelerde yaşadık büyük talep oldu. Gelen müracaatlara baktığımızda büyük bir insan kaynağını olduğunu görüyoruz. Ben de bu hikayede yer almak istiyorum görüşünü paylaşan pek çok kişi var.

Bir yıl içinde bir buçuk milyon insan kaybettik, bir buçuk milyon kalp demek. Bunun yansımasını il ve ilçe yönetimlerini yaratırken gördük. Biz gayret göstermeye devam edeceğiz diye katkı verdiklerini gördük. Aynı şeyi MKYK’da da görüyoruz. Çok ciddi bir talep var. Cumhurbaşkanımız çok titiz bir biçimde inceleyecektir.

Biz yer almak istiyoruz diyorlar. Hep birlikte Çarşamba günü göreceğiz. Biz bedel ödemiş bir siyasal hareketiz. Bu millet için ne yapsak bizim için az. Cumhurbaşkanımız her ilde, ilçede milletimize hizmet edecek, sıkıntılarını paylaşacak insanlar bulun şeklinde konuştu. Bugüne kadar adsız kahramanlar var, onlarında önerilerini alarak yeni katılımlar oldu.

2023 VİZYONU NE İFADE EDİYOR

AK Parti çok derin bir siyasal hareket. Gençlerle, kadınlarla alakalı mühim siyasi devrimler yaptı AK Parti. Reformcu hareketimizi devam ettireceğiz. Bizim hem ekonomi, hem insan hakları eylem planı hakkında olarak reformları devam edecek. Toplumun kanaatini alarak yapıyoruz.

HDP’nin kapatılması bütün demokrasilerde olabilecek bir mesele. Bir parti terörle arasına mesafe koyamamışsa tabi ki hukuk harekete geçer. Bizim ülkemiz hukuk devleti. Bir hukuk konuşsun ondan sonra değerlendirelim.

Biz Türkiye partisiyiz, toplum her kesimini dinliyoruz. Büyüklerimizle el ele bu ülkeyi büyütmek istiyoruz. Yeni ekibimizle geleceğe hazırlanan en iddialı ekibiz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.