AK Parti Sözcüsü Çelik: Ermenistan haydut devlet gibi davranıyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Paşinyan yönetimi haydut devlet gibi davranmaktadır. Ermenistan saldırısında susanlar, Azerbaycan mevzi kazandığı zaman ateşkesi hatırlatıyorlar. Azerbaycan ordusu bundan sonra da gereğini yapacaktır” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Çelik’in açıklamaları:

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız 18 Ekim’de Şırnak, 24 Ekim’de Kayseri, 25 Ekim’de Malatya il kongrelerimize katılacak.

HATAY’DAKİ YANGIN

Terör örgütü PKK’nın yangın üzerinden propaganda yapmasını lanetliyoruz. Ekolojik terör konusunda teyakkuz halindeyiz. PKK’nın tek ideolojisi Türkiye düşmanlığıdır. PKK, Türkiye düşmanlığı isteyen herkese hizmet sunuyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçildi. İlk adım 21 Eylül’de atıldı. Hijyen ve sosyal mesafeye uyma bakımından iyi bir standart geliştirildiğini görüyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından iyi tedbirler alındı. Öğrencilerimiz haftanın iki gününde okullarda olacaklar. Bilim Kurulu tavsiye kararları ile süreç yürütülüyor. Velilerimizin rızası çok önemli. Burada esnek bir model var. İstemeyen velilerimize esneklik sağlanıyor, devamsızlık sayılmıyor. Buradaki süreci güçlü bir şekilde takip ediyoruz.

ERMENİSTAN’IN SALDIRILARI

Azerbaycan’a dönük Ermenistan’ın çirkin, haksız saldırısını daha önce lanetlediğimiz gibi, bu süreci çok yakından, saatlik takip ettiğimizi söyleyebilirim. Ermenistan tarafı sivilleri öldürerek ateşkesi bozdu. Ermenistan saldırdığında sorun yokken, sesi çıkmayanlar, ‘tansiyonun yükselmesinden kaygı duyuyoruz’ diyenler, Azerbaycan güçlü bir şekilde topraklarını almak üzere mücadele vermeye başladığında sürekli olarak ateşkes çağrısı yapmaya başladılar. Söz konusu topraklar Azerbaycan’ın toprağıdır, işgalci olan Ermenistan’dır. Karşımızda Paşinyan yönetimi haydut devlet gibi davranmaktadır. Azerbaycan mevzi kazandığı zaman ateşkesi hatırlatıyorlar.Biz Azerbaycan’ın aldığı her tedbirin arkasındayız. Güçlü bir şekilde destekliyoruz.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ GELİŞMELER

Türkiye’ye tansiyonu yükselten taraf diyenler, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de provokatör olduğunu çok iyi biliyor ama mahalle dayanışması içinde konuşmaya devam ediyorlar. Sorunları diplomatik yollarla çözmek istiyoruz.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı