adplus-dvertising

AK Parti Sözcüsü Çelik: “Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, YAŞ kararlarına yönelik eleştirilere, “Bunlar önceki kararları da eleştiriyor. Arzu ettikleri siyasete müdahale eden bir mekanizma. Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında” cevabını verdi.
Takip et
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cemevini ziyaret edeceğini söyleyen Çelik, ”Kardeşlik sofrası etrafında lokmalar paylaşılacak. Orta Doğu’da ve dünyada bu kapsayıcılıkla yaklaşılan bir ülke ve liderlik olmadığını o dönemde ifade etmiştim. Sonuç itibarıyla yaptığımız işi iyi yapmak çerçevesinde sorumluluğumuz devam edecek. Maksatlarının ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyiz. Her kesimden arkadaşlarımızla beraber birlik, dirlik duygumuzu korumaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu saldırıdan sonra Alevi vakıfları çok güzel bildiri yayınladılar. Dediler ki; ‘Gelin hep beraber bu topraklardan dünyaya verilecek bir mesaj olarak, her türlü nefret suçuna karşı beraber karşı duralım. Ortak bir tepki koyalım’ dediler. Bu davete canı gönülden icabet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Basın Mensubu Latif Şimşek’e saldırı

Basın Mensubu Latif Şimşek’e yapılan saldırıya da tepki gösteren Çelik, ”Bir programda tansiyon yükselebilir. Gazeteciye şiddet uygulanması gibi bir barbarlık büyük bir vandallıktır. Saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Ağustos ayı partimiz açısından çok mühim bir ay. 21. yılımızı idrak edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin geçmişte daha iyi olduğu söylemlerinin gerçeklikle örtüşmediğini ifade eden Çelik, ”Türkiye Cumhuriyeti gözbebeğimizdir. Dolayısıyla onun kuvvetlenmesi için hangi kesimden olursa olsun ortaya koyulacak her çabayı takdirle karşıladığımızı belirtmek isterim. Türkiye tarihinin bir de diğer tarafı var. Darbeler, vesayetler gibisinden. Bu dönemler de meydana geldi. Türkiye Türkiye’dir ve tüm tarihiyle bizimdir. Birilerinin bu mukayeseyi yaparken neyi kastettiğini de iyi anlamamız gerekiyor. ‘Eski Türkiye şöyleydi, yeni Türkiye kötüydü’ derken anlatmak istedikleri şu, vesayet Türkiyesi iyiydi” ifadelerini kullandı.

Tahıl koridoru anlaşması

Tahıl koridoru anlaşması ile alakalı de konuşan Çelik, ”Dünyada gündem haline gelen iki şey var; gıda krizi ve enerji krizi. Dünya büyük bir krizin eşiğinden döndü. Ciddi bir aksaklık olmadan süreç işliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu ortaya koyarken, ‘Bu anlaşmanın hiçbir önemi yok’ gibisinden konuşan birileri bir takım fikirler ortaya koymuştu. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza tebrikler gelmeye devam ediyor. Soçi’de Putin, Sayın Cumhurbaşkanımızı tebrik etmişti. Türkiye her zaman diplomatik çözüm üreten bir odak olmuştur. Türkiye takdir ediliyor” diyerek konuştu.

YAŞ kararları tepkisi

YAŞ kararlarına yönelik eleştirilere cevap veren Çelik, ”Bunlar önceki kararları da eleştiriyor. Helalleşmeden bahsedenler, bu sözlerle hiçbir biçimde yüzleşerek helalleşme kapısı açmaya çalışmıyorlar. Arzu ettikleri şey, anayasal düzene bağlı kuvvetli bir ordu değil. Siyasete müdahale eden bir ordu istiyorlar. Maalesef birileri her vesileyle bu Yassıada zihniyetini diriltme peşinde koşuyor” şeklinde konuştu.

Suriye’ye yapılması gündemde olan harekatla alakalı de Çelik, “Türkiye’nin Suriye’ye dönük askeri operasyonları birileri tarafından devamlı olarak, birtakım devletler tarafından ne zaman Cumhurbaşkanımız, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ mottosuyla bu talimatı vermeye kalksa, bazı ülkeler Türkiye’nin terör örgütlerine karşı yapacağı askeri operasyonlardan endişe duyuyorlar. Ama Türk askerinin hedef alınmasından herhangi bir kaygı duymuyorsunuz” şeklinde konuştu.

İsrail’in Gazze saldırısını lanetlediklerini söyleyen Çelik, Mescid-i Aksa’nın statüsünün değiştirilmesinin kabul edilmez olduğunu kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.