adplus-dvertising

Ak Parti, sosyal medya düzenlemesini meclise sunmaya hazırlanıyor!

AK Parti’nin uzun süredir üstünde çalıştığı sosyal medya düzenlemesinde sona gelindi. 60 maddeden oluşması beklenen taslak metnin kısa zaman içerisinde teklife dönüşmesi ve Meclis’e sevk edilmesi planlanıyor.
Takip et
Ak Parti, sosyal medya düzenlemesini meclise sunmaya hazırlanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti’nin ortalama sekiz aydır üstünde çalıştığı, dezenformasyon düzenlemesinde sona gelindi. Kanun teklifinin taslak metni tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında ortalama 60 maddeden ve üç bölümden oluşması öngörülen taslak metnin sunumu yapıldı.

Düzenlemenin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldiği iftarda da gündeme geldiği söyleniyor.

Önümüzdeki hafta salı günü ise AK Parti ve MHP’li kurmayların düzenlemeyi değerlendirmeleri bekleniyor.

Taslak metnin ana unsuru “yalan haber ve “dezenformasyonla” mücadele.Düzenlemeyle özel yaşamın dokunulmazlığına ve kişisel verilerin korunmasına yönelik maddelerin yaşama geçirilmesi planlanıyor.

Yalan haber tanımlamasının da yapıldığı düzenlemeyle, sosyal medyada yalan ve yanıltıcı haberleri yayanlara cezai yaptırım uygulanması söz konusu olabilecek.

Sosyal medya firmalarının temsilcilerinin ‘gerçek’ kişi olması sağlanacak.

Düzenlemeyle internet medyasının da yasal altyapıya kavuşturulması düşünülüyor.

Yasa teklifinin kısa zaman içerisinde Meclis Başkanlığına sunulması planlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.