AK Parti, şehit yakınlarına hakaret edip kovan Belediye Başkanı için harekete geçti!

AK Parti, Ordu Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin hakkında makamında şehit yakını ve belediye işçisi Sevinç Karaca ile arasında geçen konuşmalar sebebiyle disiplin soruşturması başlattı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Cezası neyse veririz” şeklinde konuştu.
Takip et
AK Parti, şehit yakınlarına hakaret edip kovan Belediye Başkanı için harekete geçti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ak Parti, kendisiyle görüşmek için gelen şehit yakını ve belediye işçisi Sevinç Karaca ile arasında geçen konuşmalar sebebiyle Ordu Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin hakkında disiplin soruşturması başlattı.

2019’da meydana gelen ve önceki gün ortaya çıkan görüntülere göre, AK Partili Ordu Gürgentepe İlçe Belediye Başkanı Yaşar Şahin ile şehit yengesi ve belediyenin temizlik işçisi Sevinç Karaca arasında “sendika” kaynaklı bir münakaşa meydana geliyor. İkili bir müddet tartıştıktan sonra Karaca’nın “Yalan konuşuyorsunuz” sözleri üstüne Şahin, “Terbiyesizlik etme. Bana yalancı diyecek alçaklık burada bulunmadı. Çık dışarı, çık” diyerek bağırıyor ve odadan çıkartıyor.

BAŞKANA DİSİPLİN SORUŞTURMASI

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, başkanın küfür etmediğini kaydederek davranışından ötürü lüzumlu disiplin işleminin başlatıldığını belirtti. Özhaseki, “Cezası neyse veririz” şeklinde konuştu.

LÜTFÜ TÜRKKAN OLAYINA DİKKAT ÇEKTİ

Açıklamasının devamında söz konusu görüntüler ile İYİ Partili Lütfü Türkkan olayının karşılaştırılmasını isteyen Özhaseki, “Orada küfür yok. İkisi birbiriyle ölçülmez, kesinlikle birbirine emsal teşkil edecek olay değil. Birinde direkt şehide sinkaf etme var. Kendilerine bahane bulmasınlar. Bu, milletvekilinin ahlaksızlığını, küfürünü hafifletmez. Yani o milletvekilini kurtarmaz bu iş” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.