AK Parti MYK toplantısında gündem seçim barajı ve yeni anayasa!

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Gündemde orman yangınları ve bölge halkına yapılacak yardımlar ile seçim ve siyasi partiler yasasında yapılacak değişiklikler var.
Takip et
AK Parti MYK toplantısında gündem seçim barajı ve yeni anayasa!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün saat 14.00’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. MYK toplantısında masada çok kritik maddeler var.

ORMAN YANGINLARI VE YARDIMLAR

MYK gündeminin en mühim konu başlığı 10 günü aşkın bir süredir etkisini sürdüren Türkiye’nin ciğerini yakan orman yangınları yaratıyor. Toplantıda Erdoğan’ın kurmaylarıyla bir değerlendirme yapacağı, bölge halkına yapılacak yardımların vatandaşlara zamanında ulaşması için teşkilatların daha aktif rol alması için talimat vereceği söylendi.

SEÇİM BARAJI VE YENİ ANAYASA DA MASADA

AK Parti yeni, sivil anayasa çalışmalarında sona gelirken, yüzde 10’luk seçimin barajının düşürülmesinin de yer aldığı Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Kanunu’nda mühim düzenlemeler içeren kanun teklifine ilişkin çalışmasını ise bir müddet önce MHP’ye iletmişti. AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı’nın hem anayasa çalışması hem de Siyasi Partiler ve Seçim kanunlarına ilişkin yapılan çalışmalarda gelinen son noktaya ilişkin MYK mensuplarına bilgi vermesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.