adplus-dvertising

AK Parti, Metaverse arsalar için harekete geçiyor!

AK Parti MYK toplantısında, Metaverse için tedbirler alınması gerektiği açıkladı. Yurtdışından yatırımcıların Meryem Ana Tapınağı gibi mühim müzeleri satın aldıkları, bunların problem yaratabileceği konuşuldu.
Takip et
AK Parti, Metaverse arsalar için harekete geçiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısında gündeminin ilk esnasında ‘sanal ikinci yaşam’ olarak da tanımlanabilen Metaverse vardı. Toplantı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metaverse, kripto para ve sosyal medya ile alakalı üç ayaklı bir çalışma yapılması talimatını verdi.

AK Parti, Metaverse arsalar için harekete geçiyor!

Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Metaverse ile alakalı AK Parti’de yapılan çalışmaları MYK’da anlattı. Kripto para, Metaverse, Blockchain ve sosyal medyanın bir tüm olarak ele alınması gerektiğinin değerlendirildiği toplantıda, konunun titizlikle araştırılması gerektiği önerildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Metaverse ile alakalı, “Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapılsın” diye, bu konuda kendisinin de katılacağı bir “internet forumu” düzenlenmesi talimatı verdiği öğrenildi. Forum kapsamında Metaverse, kripto para ve sosyal medyada alım satımların nasıl yapıldığı incelenecek. Özellikle Metaverse’de alım satımların nasıl yapılacağı gözden geçirilecek. Toplantıda bazı kurmayların, yurtdışından yatırımcıların Meryem Ana Tapınağı ve bazı müzeleri satın aldıklarını, bunun da bir probleme yol açabileceğini söyledikleri söylendi.

AKSU VE KABAŞ DA KONUŞULDU

Toplantıda basın mensubu Sedef Kabaş ve sanatçı Sezen Aksu’ya gösterilen tepkiler de gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre, bazı kurmaylar Kabaş ile Aksu olayının aynı zamana denk geldiğini söyleyip Kabaş’a gereken tepkinin verildiğini fakat Aksu’ya gösterilen tepkinin fazla olduğunu dile getirdiler. “Sedef Kabaş ile alakalı gereken tepki her mecrada verilmeli. Ama Sezen Aksu farklı bir konu. Çözüm sürecinde destek vermiş, toplumda sevilen bir sanatçı” yorumu yapıldı. Bazı kurmaylar, Aksu konusunda muhakkak bir açıklama yapılması gerekiyorsa bunu ağırlıklı olarak alakalı makamların ve kurmayların yapması gerektiğini savundular. Bir kurmayın da Sezen Aksu’nun tepki gösterilen şarkı sözlerinin 5 sene önce yazıldığını hatırlatarak, şarkının sözlerinin manasını anlattığı öğrenildi. Eleştiri ve yorumları dinleyen Erdoğan’ın “Siz konuşun tabii; bana bırakmayın” değerlendirmesini yaptığı ifade edildi.

AK Parti, Metaverse arsalar için harekete geçiyor!

SOSYAL MEDYA TALİMATI

Toplantıda Sedef Kabaş ile alakalı sosyal medyada yapılan paylaşımların da gündeme geldiği öğrenildi. Verilen veriye göre, televizyonda yaptığı açıklamanın sonrasında Kabaş ile alakalı 380 bin tweet atıldı, bu paylaşımlar 18 milyon defa görüntülendi. Erdoğan’ın bu konuda teşkilat ve vekillerin daha duyarlı olmasının önemini vurgulayarak, “Gündemi tespit edilme konusunda güzel ivme yakaladık. Bunu devam ettirelim” talimatı verdiği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.