adplus-dvertising

AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Mensubu Özlem Erol İBB yetkililerinin “Haliç’e dip çamuru geliyor” açıklamalarına tepki göstererek, “Orada çok büyük bir arıtma tesisi planlanmıştı. Bu arıtma tesisi yapılacakken temel atmama töreniyle mevcut belediye başkanı orada çok ciddi bir probleme temel attı” şeklinde konuştu.
Takip et
AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti İBB Meclis Mensubu Özlem Erol, Haliç’te artan kötü koku ve kirlilik sebebiyle İBB’ye eleştirilerde bulundu. Konu ile alakalı konuşan Erol, Haliç’e çöp suyu verildiğini belirlediklerini söyledi. Dip çamuru konusunda da İBB’ye yanıt veren Erol, bunun çok büyük bir acziyet olduğunu ve şuan Haliç’i temizlemekle sorumlu olduklarını ifade etti.

AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı

AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı

“İBB’den birinin çıkıp da Haliç’e dip çamuru geliyor demesi ciddi bir sorun”

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan AK Parti Meclis Mensubu Özlem Erol, “Haliç İstanbul’un mühim bir bölgesi, Cumhurbaşkanımız o dönem belediye başkanıyken dip çamuru sıkıntısını fark etti ve dip çamuru sıyırma çalışmalarıyla oradaki çamuru alıp bertaraf etti. Haliç’te zamanla temizlenerek masmavi bir deniz alanı haline geldi. Şimdi Haliç kokmaya başladı. 3 sene önce masmavi olarak verdiğimiz Haliç, şimdi karardı. İnşallah 1994 yılına dönmeyiz. Haliç’in daha da kötüye giderek eski hallerini alması en büyük korkumuz. Bu çok büyük bir acziyet bir kere siz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’siniz ve bundan sonra bu yapıyı düzenleyecek olan sizsiniz. İBB’den birinin çıkıp da Haliç’e dip çamuru geliyor demesi ciddi bir sorun. Orada çok büyük bir arıtma tesisi planlanmıştı. Bu arıtma tesisi yapılacakken temel atmama töreniyle mevcut belediye başkanı orada çok ciddi bir probleme temel attı” diyerek konuştu.

AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı

AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı

AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı

“Haliç’e çöp suyu verildiğini belirledik”

İptal edilen arıtma tesisi sebebiyle İBB’yi eleştiren Erol, “Arıtılmayan sular hem Haliç’i, hem Yenikapı’yı hem Marmara’yı o bölgeyi kirletecektir. Bunların planları yapılmışken siz hiç utanmadan çıkar temel atmama töreni yaparsanız Haliç’te kokar, Marmara’da kokar, İstanbul’daki bütün su kaynakları da kirlenir. Öbür bir konu Seymen’den çöp suyu artıma tesisi biliyorsunuz 2 yıl önce bitmesi gerekiyordu. O arıtma tesisi bitmedi. Bilmediği içinde oralarda arıtılamayan sular Kemerburgaz’daki mevcut çöp arıtma suyu tesisine geliyor. Ama oranında kapasitesi yetersiz olduğu için biz Haliç’e çöp suyu verildiğini belirledik. Bu da ciddi bir sorun. Diyorlar ya, alg patlaması oluyor, bilmem ne oluyor. Bu esasında onların yalanlarının patlaması. Bölgede ciddi bir kirlilik var. Yetişmeyen arıtma tesislerinden gelen atık sular var. Bunların üzerine bir de sizin yapmamış olduğunuz temel atmama töreni var. Acilen müdahale edilmesi gerekir. İBB yönetimini bu kadar bütçeyle hala Haliç’i koruyamamalarından dolayı esasında bütün İstanbulluların hesap sorması gerekir” dedi.

AK Parti Meclis Üyesinden İBB’ye Haliç cevabı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.