AK Parti kongresine Erbakan geleneği!

Dün Ankara’da düzenlenen AK Parti 7. Olağan Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında yer verilen “Yedek diyerek bir ifade var. O da 35 kişi. Ama onlar yedek olarak kalmayacak, aynen 35 kişi ile birlikte çalışacaklar esas üyeler gibi.” ifadelerine yer vermesi enteresan bir ayrıntıyı ortaya çıkardı. Cumhurbaşkanı’nın “Bizde asil-yedek olmaz, herkes asil gibi çalışır” diyen Necmettin Erbakan’ın geleneğini yaşama geçirdiği öğrenildi.
Takip et
AK Parti kongresine Erbakan geleneği!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti 7. Olağan Kongresi, dün Ankara Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bin 1428 oyla tekrardan AK Parti Genel Başkanı seçildiği kongrede, partinin yeni MKYK listesi de tespit edildi. Cumhurbaşkanı öte yandan “2023’ün manifestosu olacak” dediği konuşmasını gerçekleştirdi.

“YEDEK ÜYELER DE ASİLLER GİBİ ÇALIŞACAK”

Öte yandan Hürriyet’ten Ahmet Hakan’ın yazısı ile kongrede eski başbakanlardan Necmettin Erbakan‘ın bir geleneğinin yaşama geçirildiği gün yüzüne çıktı. Yazıda “Erdoğan, Erbakan Hoca’nın bir geleneğini ihya etmiş oldu. Erbakan Hoca, ‘Bizde asil-yedek olmaz, herkes asil gibi çalışır’ derdi.” ifadeleri yer alırken; Cumhurbaşkanı Erdoğan da kongredeki konuşmasında “Yedek diyerek bir ifade var. O da 35 kişi. Ama onlar yedek olarak kalmayacak, aynen 35 kişi ile birlikte çalışacaklar esas üyeler gibi. Allah yar ve yardımcımız olsun.” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.