AK Parti kabine değişikliğine gidecek! Bakanlıklar değişiyor

Dün düzenlenen kongreyle beraber AK Parti’nin yönetim kadrosu belli olurken, bugün ise kabine değişikliğinin yapılması bekleniyor. Öte yandan bazı bakan adlarının konuşulduğu da öne sürüldü.
Takip et
AK Parti kabine değişikliğine gidecek! Bakanlıklar değişiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün Ankara’da düzenlenen AK Parti 7. Olağan Kongresi’nde, partinin yönetim kadroları tespit edilirken, bütün dikkatler kabine açıklamasındaydı. Kulislerin haftalardır konuştuğu, hatta bazı listelerin basında da yer aldığı kabine değişikliği, beklenin aksine gerçekleşmedi.

MKYK TOPLANTISI SONRASI ÇELİK’TEN KABİNE AÇIKLAMASI

Kongre sonrası düzenlenen AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tespit ettiği MYK mensuplarını açıklarken, kabine sorularını da cevapladı. AK Parti Sözcüsü Çelik, kabine değişikliği iddialarıyla alakalı, “Kabine değişikliği Cumhurbaşkanımızın takdirinde bir konu. Bu tip durumlardaki tüm tahminler boşa çıkar. Ne zaman yapılacağı nasıl yapılacağı Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. Listelerin uydurulmuş olduğunu görmüşsünüzdür.” şeklinde konuştu.

“KABİNE BUGÜN AÇIKLANACAK”

Türkiye’nin gözü kulağı kabine değişikliği haberlerindeyken, Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında flaş bir iddia ortaya attı ve kabinenin bugün açıklanabileceğini belirtti. Bakanlarda değişim olması da beklenirken, kongreden sonra bazı adların konuşulduğu da aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.