AK Parti askerlik için düğmeye bastı

Uzun zamandır gündemde olan ve görüşmeleri devam eden yeni askerlik sisteminin önümüzdeki hafta Cuma günü netleşmesi bekleniyor.

Mecliste çalışmaları uzun zamandır devam eden askerlik sisteminde değişikliğe gidilmek isteniyor. 18 ay askerlik süresinin ardından 15 ve  12 aya düşürülen askerliğin  şimdilerde ise 6 aya düşürülmesi için meclis yoğun mesai harcıyor. Askere gidecek olan ve vatani görevini yapanların merakla beklediği yeni sisteme geçiş için çalışmaların devam ettiğini AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş duyurdu. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, milyonlarca gencin merakla beklediği yeni askerlik sistemi konusunda yapılan düzenlemelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Muş “Askerlik sistemi konusunda meclis yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Diğer partilerin bu konudaki tutumu biliniyor. Savunma Bakanı Akar partiler ile irtibata geçerek yeni sistemi anlattı “ açıklamalarında bulundu.

KISALIRSA TERHİSLER OLACAK

Muş, sözlerine diğer meclis gruplarının da bu sistem konusunda tavsiyelerin olduğu ve bu tavsiyelerin de kulak ardı edilmeyeceğini söyledi.12 ay olarak askere giden 130 bin askerin yeni tip askerliğin kabul edilmesinin ardından belirlenen sürenin tamamlanması ile askerliklerinin sona ereceği biliniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı