adplus-dvertising

AK Parti, 103 amiralin bildirgesi için toplanıyor!

AK Parti tarafından yapılan açıklamada MYK’nın yardın Erdoğan önderliğinde toplanacağı bildirildi. Saat 18:00'da yapılması planlanan toplantının ana gündem maddesi ise 103 amiralin bildirgesi olacak.
Takip et
AK Parti, 103 amiralin bildirgesi için toplanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emekli 103 amiralin yayımladığı gece yarısı Montrö Boğazlar Sözleşmesi bildirisinin sonrasında AK Parti MYK toplanma kararı aldı.

Açıklama AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’den geldi. Şahin, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak konuyla alakalı değerlendirmelerde bulundu. “Demokrasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir bildiri ile karşı karşıyayız” diyen Şahin, bu vaziyetin anayasal düzene karşı işlenmiş bir suç olduğunu belirtti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın konuyla alakalı soruşturma başlattığını hatırlatan Şahin, “Gerek savcılık gerek mahkemeler lüzumlu değerlendirmeyi yapacaktır. Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken yanıt verilecektir” diyerek konuştu.

Şahin, AK Parti ve MHP’nin bildiriyle alakalı kuvvetli bir karşı duruş sergilediğini dile getirdi, ana muhalefet partisi CHP’ye tepki gösterdi:

“Uzun süre sessizliklerini koruduktan sonra CHP Sözcüsü bir açıklama yaptı, ‘buradan darbe çıkarmak sivil darbecilere mahsus bir özellik’ şeklinde konuştu. Burada şunu ifade etmek gerekir. Darbe artığı kesimler var. CHP’nin açıklamaları ortada. Bu bildiye imza atarım diyen İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı’nın tavrı ortada. CHP’nin tutumu bildirinin altına imza atarım diyen İYİ Parti Milletvekilleri cunta heveslilerine zemin yaratıyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.