Ak Bank Konut Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü

Ak Bank, konut kredisi faiz oranlarında merkez bankasının yaptığı indirimle birlikte düzenleme yaptı. Yen faiz oranları konut alımlarını hareketlendirdi.

Ev sahibi olmak için birçok birey konut kredisine başvurmak durumunda kalıyor. Yeterli birikimi olmayan ve krediye ihtiyaç duyan insanlar için Ak Bank Konut Kredisi Oranları Dikkat Çekiyor.

KREDİ İNDİRİMİ HAKKINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ

Bu son dakika gelişmesi Akbank Konut kredisinde yaptığı faiz indirimiyle ilgilidir. Akbank konut kredisi faiz oranları hakkında indirim kararı aldı. Bu indirim sayesinde konut kredisinde faiz düşüşü yaşanıyor. Akbank Düşük faizli kredi oranları sayesinde ev alımlarını kolaylaştırmak yönünde ilerliyor.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDAKİ SON DURUM NEDİR?

Konut kredisi için düzenlenen faizlerin oranları hızlı bir biçimde düşüşünü sürdürüyor. Başı Merkez Bankasının çektiği faiz indirimi işleminin ardından aynı işlemi kamu bankaları da üslendi. Bunlara ek olarak bazı özel bankalarda konu kredisine uygulanan faiz indirimi işlemine koyuldu. Hatta konut kredisi faiz oranlarının indirilmesi konusunda kamu bankalarını geçen özel bankalarda mevcut ve çok daha düşük olan faiz oranları ile kredi imkanı sunmaya başladı bile..

KONUT KREDİLERİNDE YAPILANDIRMA

Bu gelişmelerle beraber Akbank Konut Kredisi faiz oranları da düşüşe geçti. Akbank’ın verdiği konut kredisinde faiz oranı %1,11 civarındayken artık %1,09 civarına düştü. Yapılan bu indirimlerin yanında 120 aylık vade imkanıyla Yüz Bin Türk Lirası miktarında konut kredisi çeken bireylerin aylık ödedikleri miktar Bin Beş Yüz Türk Lirasından Bin Dört Yüz Doksan Yedi Türk Lirasına düşmüş oldu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı