adplus-dvertising

Ajda Pekkan villasının fiyatına zam yaptı!

Ajda Pekkan, 4 senedir satamadığı villasının fiyatını 2 kat arttırdı. Ajda Pekkan’ın evine istediği rakam ise dudak uçuklatan cinsten…
Takip et
Ajda Pekkan villasının fiyatına zam yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kazancını gayrimenkule yatıran Ajda Pekkan, ortalama 4 senedir satışta olan lüks malikanesinin fiyatını artırdı. Şarkıcının 4 senedir satışta olan evine Dubaili bir prensin talip olduğu ileri sürülmüştü fakat herhangi bir gelişme yaşanmadı. Pekkan, geçtiğimiz yıl 38 milyon TL istediği malikanesinin fiyatını 75 milyon TL’ye çıkardı.

75 yaşındaki başarılı sanatçı Ajda Pekkan, Sarıyer Bahçeköy’deki lüks malikanesine bir türlü alıcı bulamadı. Süperstar Ajda Pekkan da bu süreçte evinin fiyatını artırdı.

Ajda Pekkan villasının fiyatına zam yaptı!

Habertürk’te yer verilen habere göre, malikanenin satışı için birden fazla emlakçıyla anlaşan Pekkan, son zamandaki gayrimenkul fiyatlarındaki gelişmelerin sonrasında evininin satış fiyatını güncelledi.

Süperstar, 1.5 dönüm üstüne kurulu olan 6 odası, 2 salonu ve 3 banyosu bulunan villası için geçtiğimiz sene 38 milyon TL talep etmişti.

Pekkan, son fiyat değişikliğiyle istediği rakamı 75 milyon TL’ye kadar çıkardı.

Arkadaşı o evde öldüğü için satışa çıkardı!

Ajda Pekkan, milyon dolarlık lüks malikanesini yakın dostu Ayşe Ersayın’ı evinde kaybetmesinin sonrasında satışa çıkarmıştı.

63 yaşındaki klip yönetmeni Ersayın, Pekkan’ın, Bahçeköy’deki evinde kalp krizi geçirip yaşamını yitirmişti.

Ajda Pekkan kimdir?

Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946’da İstanbul’da Kasımpaşa Askeri Deniz Hastanesi’nde doğdu. Babası Rıdvan Pekkan deniz binbaşısı, annesi Nevin Dobruca ev hanımıydı. Babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük’te, Amerikan askerlerinin ailelerinin arasında geçti. Modern bir ortamda fakat ailevi problemler arasında geçirilen çocukluk Ajda Pekkan’ın gençliğini etkileyen mühim bir dönem oldu. İlk okuldan sonra İstanbul’a taşındılar. Kadıköy Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Çamlıca Kız Lisesinde okudu. Bu senelerde anne – babası boşandı.

Şarkıcı olmak için büyük heves taşıyan Çamlıca Kız Lisesi öğrencisi Ajda Pekkan, kardeşi Semiramis’in de desteğiyle 1962 senesinde dönemin en popüler gece klubü Çatı’nın sahibi olan İlham Gencer’e ulaştı. İlk olarak seslendirdiği Mina’nın “Il Cielo In Una Stanza” şarkısıyla kendini kabul ettirdiği Çatı gece klubünde Los Çatikos topluluğu eşliğinde bir süre sahne çalışması yaptı.

1963 senesinde bir aile dostlarının teşvikiyle Ses dergisinin, sinemaya yeni yüzler kazandırmak maksadıyla açtığı kapak yıldızı yarışmasına katıldı. Ediz Hun’un erkekler dalında birinci, Hülya Koçyiğit’in bayanlar dalında ikinci olduğu yarışmada, birinci seçilen Ajda Pekkan’ın profesyonel kariyeri böylece başlamış oldu.

Avrupai görünümü ve cüretkar tavırlarıyla Yeşilçam’ın gözde sanatçılarından biri olan Ajda Pekkan, beyaz perdeden gelen teklifleri değerlendirmeye başladı ve 1963 senesinde “Adanalı Tayfur” ile ilk defa çıktığı kamera karşısında, 1967 senesindeki son filmi olan “Harun Reşit’in Gözdesi”ne kadar baş rollerini Ayhan Işık, Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit gibi sanatçılarla paylaştığı 47 film çevirdi.

Ses yeteneği rol aldığı filmlerdeki yapımcıların da dikkatinden kaçmadı ve pek çok filminde şarkıcı rolü üstlendi ve çeşitli şarkılar seslendirdi. İlk filmi “Adanalı Tayfur”da seslendirdiği “Göz Göz Değdi Bana” şarkısı, arka yüzünde Öztürk Serengil’in seslendirdiği “Abidik Gubidik” şarkısıyla beraber 45’lik plak olarak yayınlandı.

Ajda Pekkan villasının fiyatına zam yaptı!

2003 yazında, üç senelik bir aranın sonrasında, “Sen İste” ile tekrardan sevenleriyle buluşan Ajda Pekkan, bu single prodüksiyonunu takiben, yeni albüm yapma hazırlığına girdi, ancak bu yeni single’ın habercisi olduğu albüm hiç yayınlanmadı. 2005 yazında, Kanal D ekranlarında çok beğenilen “Superstar Show” isimli bir televizyon programı yapmaya başladı. 11 Haziran 2006’da “Cool Kadın” isimli albüm piyasaya çıktı ve göstermiş olduğu başarıdan ötürü, MÜYAP tarafından Altın Plak’la ödüllendirildi. 2007 senesi içerisinde, “Ajda Disco’da” ismiyle, birden fazla DJ ile bir dizi konser gerçekleştirdi. 2008’in Haziran ayında Polisan sponsorluğunda İstanbul, Ankara ve İzmir’de konserler veren sanatçı, konserlerde seyirciler tarafından büyük beğeni toplayan iki yeni şarkısını, “Flu Gibi” ve “Gerisi Hikaye”yi, seslendirdi. Meşhur sanatçı bu konserleri takiben, yepyeni albümü ” Aynen Öyle”yi 24 Temmuz 2008 itibariyle izleyici ve dinleyicileriyle buluşturdu.

2009 baharında Serdar Ortaç’tan “Resim” isimli bir beste alan Pekkan, 21 Mayıs tarihinde bu şarkıyı single olarak yayınlayadı ve 22 Mayıs’ta Beyaz Show’da ilk defa seslendirdi. 2011 Haziran’ında Yakar Geçerim isimli single yayınladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.