Ailenin Tedbirsizliği Küçük Kızlarını Hayattan Koparacaktı!

Evlerindeki kimyasal maddeyi içen 6 yaşındaki kız çocuğu hastaneye kaldırıldı. Hemen midesi yıkanan Miray hayati tehlikeyi atlattı.

Osmaniye’de akıllara durgunluk veren bir zehirlenme olayı yaşandı. 6 yaşındaki küçük kız evlerinin buzdolabında duran asiti içerek hastanelik oldu. Çocuklarının azından köpükler geldiğini gören aile hemen sağlık ekiplerine haber verdi.


Sağlık görevlilerinin ‘hayati tehlike’ kodu verdiği çocuk hemen hastaneye kaldırıldı. Burada midesi yıkanan ve serum tedavisi uygulanan Miray hayati tehlikeyi atlatarak normal odaya alındı. Dikkatsizlikleri ile neredeyse evlat acısı yaşayacak olan aile, hataları yetmezmiş gibi bir de diğer ailelere tavsiyelerde bulundu. Buzdolabına koydukları asiti süte kattıklarını söyleyen baba, bu tarz tehlikeli maddelerin çocukların ulaşabileceği yerlere konulmaması gerektiğini belirtti.

SAVCILIK SORUŞTURA EMRİ VERDİ

Miray’ın dolaptaki maddeyi su sanarak içtiğini söyleyen aile çocukları hayatta kaldığı için mutlu. Kızının asit içtiğini erken fark ettiğini ve bu sayede hayatta kaldığını söyleyen baba, hemen olay yerine gelerek Miray’ı hastaneye yetiştiren sağlık görevlilerine teşekkür etti. Polis ise evde olay yeri incelemesi yaparken savcılık emri ile anne ve baba ile ilgili soruşturma başlatıldı. Tedavisi devam eden küçük kızın 2-3 gün içinde normal sağlığına kavuşacağı ve taburcu olacağı açıklandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı