adplus-dvertising

Ailelerin evlat nöbeti kararlıkla devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 953. gününde de devam ediyor.
Takip et
Ailelerin evlat nöbeti kararlıkla devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı ileri sürülen çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 953’ümcü günde de sürüyor. Oturma eylemini kararlılıkla sürdüren ailelerden baba Nihat Aydın, oğlu Mehmet’tin 7 sene önce 13 yaşındayken bir sabah evden okula gitmek için çıktığını ve HDP tarafından kandırılıp dağa kaçırıldığını öne sürdü. Aydın, eylemlerine büyük bir kararlılıkla devam ettiklerini belirtti.

“Ramazan ayındayız ve bizler evlatlarımızı istiyoruz”

7 senedir oğlundan haber alamadığını aktaran Aydın, “953 gündür HDP’nin önünde evlat nöbetindeyiz. Ramazan ayındayız ve bizler evlatlarımızı istiyoruz. Benim oğlum ortaokul 1. sınıfa giderken sabah bana, ‘baba 1 lira var mı?’ şeklinde konuştu. Bende kendisine 5 lira verdim. Oda bana dönerek, ‘yok baba bana 1 lira yeterdir’ şeklinde konuştu. Sonrasında okula gitti ve bir daha geri dönmedi. Bunun nedeni ise HDP ile PKK’dır. HDP buradan gençleri, çocukları alıyor ve sonrasında 3 ila 4 bin dolara PKK’ya satıyor. Eğer oğlum sesimi duyuyor ise kendisi tek değil, öbür çocuklarda sesimi duyuyorlar ise gelsinler güvenlik kuvvetlerine teslim olsunlar” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.