adplus-dvertising

Ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününe girdi.
Takip et
Ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününe girdi. 8 sene önce evladı Abdurahman’ın lise arkadaşları ile beraber PKK’nın kucağına düştüğünü belirten anne Zeliha Yaşa, oğlunun geri gelmesini istedi. Yaşa, “Oğlum için buraya geldim, o gelmeden buradan gitmeyeceğim.

Ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününde

PKK ve HDP’ye sesleniyorum. Oğlumu bıraksınlar, biz onu çok özledik. 8 senedir gitmiş haber yok. Sen neredesin? Eve dön, ceza yok, kimse sana bir şey yapamaz. Amerika ve Rusya’nın bekçiliğini yapıyorsunuz. Sesimizi duyuyorsan dağda mağarada ne işin var, sen okul okuyordun, neden oraya gittin? HDP sizi kandırmış, PKK’ya satmış onları dinlemeyin. Aç ve susuz oralarda ne yapıyorsunuz? Seni bekliyorum, evine dön” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.