adplus-dvertising

Ailelerin evlat nöbeti bin 38. gününde

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti bin 38. gününde devam ediyor.
Takip et
Ailelerin evlat nöbeti bin 38. gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlatılan oturma eylemi bin 38. gününde. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinden katılan baba Abdulkadir ve anne Zeliha Eslek, 2016 senesinde 15 yaşındayken halasının evine ders çalışmak için giden ve bir daha haber alınamayan evladı İsa Eslek’in terör örgütü PKK tarafından dağa götürüldüğünü ileri sürerek, oğlunun 2 bin 262 gündür kayıp olduğunu, nasıl kaçırıldıysa tekrar getirilmesini HDP’den istediğini belirtti.

Ailelerin evlat nöbeti bin 38. gününde

Eslek, “Umut eder ve Allah’tan temenni ederim ki bir an önce evlatlarımız dönsün. İsa’mız bugün itibari ile 2 bin 262 gündür yok. Yeter artık İsa bize ve kendine çektirdiğin, Allah ve Muhammed aşkına geri dön. Sınavları için halasına ders çalışmaya gitti, oradan çıktıktan sonra haber alınamadı. Keşke çıksa bir telefon açsa nerede olduğunu söylese, hiçbir şey söylememesi bizi daha farklı üzüntüye sokuyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.