adplus-dvertising

Ailelerin evlat nöbeti bin 27. gününde devam ediyor

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti bin 27. gününde devam ediyor.
Takip et
Ailelerin evlat nöbeti bin 27. gününde devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlatılan oturma eylemi bin 27. gününde. Diyarbakır’da oğlu 7 sene önce terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Güzide Demir, oğlu Aziz gelinceye kadar eylemini sürdüreceğini belirtti.

Ailelerin evlat nöbeti bin 27. gününde devam ediyor

Çocuğuna hasret kaldığını ve oğlunu HDP’den istediğini söyleyen anne Demir, evladını almadan eylemi sonlandırmayacağını kaydetti. Demir, “Aziz için buradayım, 3 senedir bu eylemi sürdürüyoruz, çocuklarımız gelmeyene kadar bu eylemi bırakmıyoruz. Çocuklarımızı HDP kandırıp PKK’ya verdi, dağ ve taş çocuklarımızın yeri değil. Oğlum Aziz neredeysen evine gel, güvenlik kuvvetlerine teslim ol. 7 senedir sesin bana gelmedi, seni çok özledim. Seni bir defa görseydim, yüzüne hasret kaldım gel evine” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.