adplus-dvertising

Ailelerin direnişi bin 63’üncü gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti bin 63’üncü gününe girdi.
Takip et
Ailelerin direnişi bin 63’üncü gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti bin 63’üncü gününe girdi. Evlat nöbetindeki aileler çocuklarının fotoğrafıyla HDP il binası önünde kurdukları çadırda bekleyişini sürdürürken, Diyarbakır’da oğlu 7 sene önce terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Güzide Demir, oğlu Aziz gelinceye kadar eylemini sürdüreceğini belirtti.

Çocuğuna hasret kaldığını ve oğlunu HDP’den istediğini söyleyen anne Demir, evladını almadan eylemi sonlandırmayacağını kaydetti. Demir, “Aziz için buradayım, 3 senedir bu eylemi sürdürüyoruz, oğlum gelmeyene kadar bu eylemi bırakmayacağız. Ben oğlumu çok özledim, 7 senedir peşindeyim. Neredeysen gel güvenlik güçlerimize teslim ol. Sana hasret kalmışım, gel sıcak yuvana dön. Yüzüne hasret kalmışım” şeklinde konuştu.

Murat Başal

Murat BaşalDİYARBAKIR (İHA) –

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.