adplus-dvertising

Ailelerin direnişi bin 15’inci gününde

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önündeki evlat nöbeti bin 15’inci gününde devam ediyor.
Takip et
Ailelerin direnişi bin 15’inci gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi bin 15’inci gününde de devam ediyor.

Ailelerin direnişi bin 15’inci gününde

Hatay’ın Antakya ilçesinde ikamet eden ve 2015 senesinde Kırklareli’nde iş yerinden eve gittiği sırada bir daha kendisinden haber alınamayan Erhan Artık’ın babası Ekrem Artık, evladına ve arkadaşlarına dönme çağrısında bulundu.

Baba Artık, 6 sene önce oğlunun HDP tarafından PKK’ya teslim edildiğini belirtti. Bugüne kadar oğlunun ne sesini ne de yüzünü gördüğünü ileri süren Artık, “HDP benim çocuğumu 2015 senesinde kaçırıp PKK’ya teslim etmiş. Bunlar hangi vicdan, hakla dağa götürüyorlar; kime sordular. Biz bu çocukları yetiştirene kadar neler çekiyoruz. Tamamı bir fidan, nasıl kıyıyorlar, nerede bu insan hakları. Biz, çocuklarımızı HDP’den istiyoruz. Evlatları götürmeye, annelerin yüreklerini yakmaya hakları yoktur. Tüm çocukları çağırıyorum, bizi duyuyorsanız gelin” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.