adplus-dvertising

Ailelerin direnişi 967. gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti 967. gününde de devam ederken, anne Kudret Aslan, “PKK, 11 sene önce 10 yaşındaki küçük oğlum Ömür’ü kaçırdı, öbür oğlum Servet ise 8 ay askerliğini yaptıktan izne geldi ve onu da HDP dağa kaçırdı” şeklinde konuştu.
Takip et
Ailelerin direnişi 967. gününde
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocukları terör örgütü PKK üyeleri tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla evlatları için 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin nöbeti 967’inci gününe girdi. Hakkari’den 2 oğlu için HDP Diyarbakır İl Başkanlığının önüne gelen anne Kudret Aslan, Ömür ve Servet adlı oğullarına seslenerek teslim olmalarını belirtti.

Ailelerin direnişi 967. gününde

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan anne Aslan, “Buraya oğullarım Ömür ve Servet Yalçın için Hakkari’den geldim. PKK, 11 sene önce 10 yaşındaki küçük oğlum Ömür’ü kaçırdı. Öbür oğlum Servet ise 8 ay askerliğini yaptıktan sonra izne geldi. Oğlum kaç gün izin hakkının kaldığını öğrenmek için askerlik şubesine gideceğini belirtti, ama bir daha gelmedi. Onu da HDP kaçırdı. Oğullarım beni görüyor ve duyuyorlar ise kaçıp gelmelerini güvenlik kuvvetlerine teslim olmalarını istiyorum. Oğullarım gelmeden de buradan kalkmayacağım” şeklinde konuştu.

Ailelerin direnişi 967. gününde

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.