Aile Şikayetçi Olmadı, Minik Mazlum’un Katili Serbest Kaldı

Diyarbakır'da 5 yaşındaki bir çocuğa çarparak kaçan şahıs yakalandı. Çocuklarını kaybeden aile "Kaza yanlışlıkla oldu" diye ifade verince zanlı serbest bırakıldı.

Aile Şikayetçi Olmadı, Minik Mazlum’un Katili Serbest Kaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır’da dikkatsiz bir sürücünün çarptığı 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Polisin yakaladığı sürücü aile şikayetçi olmayınca serbest bırakıldı. Olay Silvan’da yaşandı. Sokakta oynayan Mazlum Güçlük isimli küçük çocuk bir aracın çarpması sonucu yaralandı. Küçük çocuğa hemen müdahale edilse de ne yazık ki kurtarılamadı. Olay sonrası kayıplara karışan sürücü polisin titiz çalışması sonucu yakalandı. İfadesi alınan sürücünün hemen serbest bırakılması ise büyük tartışma yarattı. Polis kaynaklarından edinilen bilgilere göre, küçük çocuğun ailesi zanlıdan şikayetçi olmadı.

TEHDİT İDDİALARI SÖZ KONUSU

Kazanın yanlışlık sonucu meydana geldiğini ve sürücünün hatası olmadığını belirten ailenin ifadesi sonrası C.A. isimli şahıs serbest bırakıldı. Yargılamanın sürdüğü süre boyunca tutuksuz olarak yargılanacak olan sürücünün yeniden trafiğe çıkacak olması ise başka bir tartışma konusu. Bazı mahalle sakinlerinin iddialarına göre ise küçük çocuğun ölümüne neden olan sürücünün ailesi, çocuğun ailesini bu yönde ifade vermeleri için tehdit etti ve ailede korkarak şikayetçi olmaktan vazgeçti. Diyarbakır Barosu’ndan bazı avukatların ise davaya müdahil olarak olayın peşini bırakmama kararı aldığı öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.