Aile Bakanlığı’ndan Emine Bulut Açıklaması

Aile Bakanlığı eski eşi tarafından çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklanan Emine Bulut cinayeti hakkında açıklamalarda bulundu. Bakanlık “Failin en ağır cezayı alması için gerekeni yapacağız.”açıklamasında bulundu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye’yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayeti ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Kırıkkale’de eski eşi tarafından çocuğunun gözleri önünde boğazından bıçaklanarak öldürülen Bulut için Bakanlık harekete geçti. Olayla ilgili Bakanlık cinayeti gerçekleştiren saldırganın en ağır cezayı alması için davaya müdahil olacağını duyurdu.

Bakanlığın olayla yayınladığı açıklama şu şekilde :Kırıkkale’de 38 yaşındaki E.B’nin eski eşi tarafından öldürülmesine ilişkin olarak sosyal medya ve basın yayın organlarında yer alan görüntü ve haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

18.08.2019 tarihinde yaşanan ve hepimizi derinden sarsan cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerimiz olaya anında müdahil olmuştur. Saldırıya tanık olan kızımız yakınlarının yanında ve Bakanlığımız psikologlarının gözetimindedir. Çocuğumuzun ve ailenin durumu olayın yaşandığı andan itibaren ekiplerimizce 7/24 takip edilmektedir.Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki Hukuk Müşaviri görevlendirilmiştir.”

“KIZIMIZIN PSİKOLOJİK DURUMUNUN TAKİPÇİSİYİZ”

Açıklamalarda annesinin gözü önünde öldürülen küçük kızın psikolojisi için takipte olunacağının altını çizen yetkililer açıklamanın devamında “Söz konusu çocuğumuzun ve yakınlarının bu süreçte daha fazla zarar görmemesi için malum görüntülerin sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda paylaşılması kızımızı ve ailesini bir kez daha yaralamaktadır. Bu nedenle, bu görüntülerin paylaşılıp yayılmaması konusunda sorumluluk sahibi vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.Bakanlık olarak yargı sürecinin ve kızımızın psikolojik ve sosyal durumunun sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar Gelecek…

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı