Ahmet Türk’ün Yeğeni Heja Türk, Askerlerimize Köpek Dedi

HDP'li Ahmet Türk'ün yeğeni Heja Türk, askerlerimize hakaret ederek, "kürdistanı bu köpeklere yem ediyorlar" dedi.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı iken yerine kayyum atanarak vazifeden el çektirilen HDP’li Ahmet Türk’ün torunu Heja Türk, Twitter’da skandal bir paylaşım yaptı.

Türkiye’nin terörden temizlemek ve Güvenli Bölge kurmak için yapacağı operasyonla alakalı “İçimde tarifsiz bir öfke var” diyen Türk, “Kürdistan’ı yem ediyorlar” diyerek Türk ordusuna hakaret etti.

Ahmet Türk’ün Yeğeni Heja Türk, Askerlerimize Köpek Dedi

Fırat’ın doğusundaki PKK’lı teröristleri süpürmeyi hedefleyen operasyonla alakalı rahatsızlığını açıklayan Türk, “Kahrolsun Türk emperyalizmi” diyen bir tweet’i alıntı yaparak “Her kelimesinin altına imzamı atarım” dedi.

BOĞAZİÇİ’NDEKİ BOMBA SORUŞTURMASINDA TUTUKLANMIŞTI

Öte taraftan Heja Türk, kamuoyunun yabancı olduğu bir kişi değil. Türk, 2016 senesinde, Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü’nün otoparkında yakalanan bomba düzeneği ile alakalı açılan soruşturma çerçevesinde İstanbul’da gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Çıkarıldığı mahkemede suçlamaları reddederek tahliye isteğinde bulundu. Ara kararını duyuran mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Heja Türk, Barış Çiçek ve Çağrı Kurt’un öngörülen tutukluluk süresinin sona ermesi ve tutukluluktan elde edilen faydanın adli kontrol tedbiriyle de uygulanabilmesi gerekçesiyle tahliye edilmelerine karar vermişti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı