adplus-dvertising

Ahmet Nur Çebi: ‘Bu federasyon bizim federasyonumuz’

TFF Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurul’da başkan seçilen Büyükekşi hakkında açıklamalarda bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Bu saatten itibaren her birimiz mevcut başkana ve yönetim kuruluna destek vermek zorundayız. Bu federasyon bizim federasyonumuz” şeklinde konuştu.
Takip et
Ahmet Nur Çebi: ‘Bu federasyon bizim federasyonumuz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara’da bir otelde gerçekleşen TFF Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurul’da tek başkan adayı olarak seçime giden Mehmet Büyükekşi’ye ve yönetim kurulu listesine destek verilmesi gerektiğinin altını çizen Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Ortak fikirde olunan bir seçim yok. Tek bir aday var, neticesi belli. Seçimden önce birçok şey konuşuldu. Bu saatten itibaren her birimiz mevcut başkana ve yönetim kuruluna destek vermek zorundayız. Bu federasyon bizim federasyonumuz. Dolayısıyla önlerinde ağır işler var. Yabancı konusu var, yayıncı kuruluş ile alakalı ekonomik tablolar var. Bütün bunları alt alta topladığımızda artı olarak Türk futbolunun marka değeri, transfer limitleri var. Bunların toplamında Türk futbolunun menfaatleri gözetilerek ortak bir biçimde çözülmesi gerekiyor. Türkiye’nin birlik ve beraberlik olması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Nur Çebi: ‘Bu federasyon bizim federasyonumuz’

“Yabancı sınırlaması kaldırılmalı”

Yabancı oyuncu sınırlandırmasının Türk futbol kulüplerine ekonomik problem yarattığını dile getiren Çebi, “Türk futboluna katkı verebilmek ismine Türk futbolcuların sahada yer alabildikleri sürenin uzaması A Milli Takım ismine menfaat ifade etmiş olabilir. Ben de bu düşüncedeydim. Fakat son dönemlerde yaşadığımız bazı gerçekleri kamuoyu ile paylaşmamızda yarar var. 20 Türk futbolcu varsa yalnızca topu topuna 2 tanesine ihtiyaç var. Öbür 18 tanesine ihtiyaç yok. 2 futbolcunun da fiyatı 1 lirayken olmuş 11 lira. Bu da hoş bir vaziyet değil. A Milli Futbol Takımı’nın her ne kadar yerli futbolcuya ihtiyacı varsa da diğer yandan da kulüplerin ekonomik problemleri var. Bu kadar sıkıntı içerisinde bir Türk futbolcu almak mecburiyetinde hisseden kulübün milyonlarca TL verebilecek kuvveti yok. Bundan sonra yerli futbolcu oynatana teşvik, yabancı futbolcu oynatana maddi olarak ceza biçiminde koyulmalı. Sınırlama kaldırılmalı” değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Nur Çebi: ‘Bu federasyon bizim federasyonumuz’

Transfer açıklaması

Beşiktaş’ın yeni sezon için transfer hazırlıklarının devam ettiğini söyleyen Çebi, “Bir stoperimiz geldi. Çok kaliteli bir oyuncu. Takım kaptanlığı kişiliği var, aile babası kişiliği var. Tamamının bir arada bulunduğu bir kişi transfer etmekten çok mutluyum. Doğru bir iş yaptık. Beşiktaş taraftarının da kendisini çok seveceğini biliyorum. Onun dışında bir forvet beklentimiz var. Hollanda Milli Takımı forveti bir futbolcuya alakamız var. Kendisini transfer etmek istiyoruz. Kendisiyle dün yaptığımız görüşmede, iki gün daha bizden müsaade istedi. Tahmin ediyorum ki onun da talipleri oldukça fazla. Koşullara bakıyor” şeklinde konuştu.

Çebi, sabah Josef de Souza’nın Türk vatandaşı olmak istediği ile alakalı bir haber okuduğunu ve Souza’nın iyi ve vicdanlı bir kişiliği olduğunu söyleyerek, “Türkiye’nin 85 milyon vatandaşı var. Biri de o olsun isterim” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.