adplus-dvertising

Ahmet Nur Çebi: ‘Ankaragücü maçında yaşananlar planlıydı’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, hafta sonunda oynanan Ankaragücü maçında meydana gelen olayların planlı olduğunu belirtti. Çebi, Ankaragücü maçında yaşananların planlı olduğunu ifade ederken, Galatasaray maçının sonrasında açıklama yapan Erden Timur’un ifade için de “Erden Timur ne söyleyecekse direkt söylesin” diyerek konuştu.
Takip et
Ahmet Nur Çebi: ‘Ankaragücü maçında yaşananlar planlıydı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park’ta gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. Hentbol takımı, kadın voleybol takımı ve tekerlekli sandalye basketbol takımı için gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının lansmanında gündeme dair açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, Ankargücü mücadelesinde yaşananların planlı biçimde gerçekleştiğini ifade etti. Futbol ortamının keyif ve duygusallıktan uzaklaştığını belirten Çebi, “Bazı taraftarların kulüplerine bilerek ya da bilmeyerek zarar verdiklerini görüyoruz. Ankaragücü ve öbür kulüplerin tamamı mühim camialar. Bunlar Türk sporuna hizmet eden, seneler evvel kurulmuş, insanların katkı verdiği kulüpler. Ankaragücü maçında izleyicisinin küfürle başlayan, ağır küfürlerle ara vermeden devam eden tutumu, arkasından sahaya planlandığını düşündüğüm, oyuncularına talimatlanmış oyunu germe stratejisiyle devam eden bir netice olduğunu düşünüyorum. Her şey planlı ve programlıydı. Sahadaki oyuncuların Beşiktaşlı oyuncuları tahriki de planlıydı. Hiç hoş biçimde bitmedi.

Ahmet Nur Çebi: ‘Ankaragücü maçında yaşananlar planlıydı’

Ankaragücü hocasının kendisi gibi sporcu olan bir kardeşini, yaşça ufak olan kardeşini hedef göstermesi de işin enteresan tarafıydı. Altını çizmemiz gerekiyor. Bir hoca işi kuvveti bırakıyor, Beşiktaşlı futbolcunun söylemlerinden, kendilerinin bu şekilde bir vaziyeti yarattığını kabulleniyor. Hocaların akıllarını başlarına toplaması gerekir. Bu çocuklar yarın bir gün onların talebesi de olabilir” ifadelerini kullandı.

“Baştan aşağı komik ve düzmece bir olay”

Josef de Souza’ya gösterilen kırmızı kartın komik bir karar olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Ahmet Nur Çebi, “Maç bitiyor, hakem bana göre vaziyeti idare etmek manasında, duyduğum kadarıyla VAR’dan da gelen baskıyla Josef gibi bir oyuncuya, kaptanlık değerlerini üzerinde taşıyan futbolcumuza kırmızı kart gösteriyor. Baştan aşağı komik ve düzmece bir olay. Buradan yola çıkıp şu neticeye gelebiliriz; genel manada izleyicinin, hocasının ve hakemlerin yaptığı bu kusurlardan camiaları sorumlu tutmak kolaycılık olur. Bu camialara saygısızlık yapmayız, bu tür olaylara vesile olmayacağız.” diyerek konuştu. Sahaya giren taraftarın adli makamlarca serbest bırakılması hakkında da konuşan Çebi, “Üzüldüğüm taraf şu; maalesef kanunlarımızın yetersizliği söz konusu.

Ahmet Nur Çebi: ‘Ankaragücü maçında yaşananlar planlıydı’

Sahaya girip bütün sporseverleri huzursuz yapan genç bir arkadaş, ertesi gün mahkeme kararıyla serbest bırakılıyor ve bu bırakılma olayı, camiadan kendini bilmezler tarafından fotoğraflanıyor. İşin en enteresan tarafı sol tarafta avukat cübbesi giymiş arkadaşlar var. Cübbeyi herkesin giymemesi gerekir. Görevini yapar ama bu pozu veremez. Kimse nerede durması gerektiğini ve haddini bilmiyor. Ankaragücü başkanına nazik davranışı ve Beşiktaş’tan özür dilediği için teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu. Çebi, Josef’e gösterilen kırmızı kart itiraz edeceklerini de belirterek “Bundan sonra bütün kulüp başkanları, yöneticiler, taraftarlar, hoca ve futbolcuların, futbol terörüne hizmet etmemeyi kendileri için maksat edinmesi gerekiyor. Aksi halde sahadaki futbolu değil tribünlerdeki şaklabanlıkları seyrederek Türk futboluna zarar vermeye devam edeceğiz” diye sözlerine devam etti.

“Bugün mağdurla, mağdur edenler yan yana gelecek”

Riva’da gerçekleşecek olan Kulüpler Birliği Toplantısı’na Josef de Souza ile beraber katılacaklarını da belirten Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, teknik direktörler ve takım kaptanları katılacak. Bu toplantıda herkesin olması doğru bir davranıştır. Ben de katılacağım ve işin enteresan tarafı kaptanımız Josef ile bugün bu yemeğe katılacağız. Arkadaşını ve hakemi koruduğu için kırmızı kart gören kaptanla birlikte TFF’nin üst düzey yöneticileriyle yemek yiyeceğiz. Bakalım Josef’e bakınca ne hissedecekler. Bugün kamu vicdanını göz önünde bulunduracaklardı. Josef’i ben getirmiyorum, kaptan o. Mağdurla, mağdur edenler yan yana gelecek” diyerek konuştu.

Ahmet Nur Çebi: ‘Ankaragücü maçında yaşananlar planlıydı’

“Erden Timur ne söyleyecekse direkt söylesin”

Galatasaray-Gaziantep FK mücadelesinin sonrasında açıklamalarda bulunan Galatasaray Sportif A.Ş. Yöneticisi Erden Timur’un ifadelerinin sorulması üstüne de açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, “Erden beyin beni kastettiğini düşünmüyorum. Erden bey iyi çocuktur. 10 kişiyle maçı alınca konuşmak başka türlü, kaybedince başka türü. Gençtir, o da nasıl konuşacağını öğrenecek. Bana söylediğini düşünmüyorum. Ne söyleyecekse direkt söylesin. Ben efendi gibi problemleri gidip TFF’de çözen biriyim. Çıkıp mikrofonlarda bağırmıyorum, buradan mesaj kime gidecekse gitsin” diye sözlerini tamamladı. Toplantı toplu fotoğraf çekiminin sonrasında sona erdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.