Ahmet Kaya’nın Hayatı Film Oluyor

19 yıl önce Paris’te geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Ahmet Kaya’nın hayatı film yapılacak. Filmde Ahmet Kaya’yı, Özgür Tüzer canlandıracak.

19 yıl önce yaşamını yitiren Ahmet Kaya’nın hayatını film yapmaya karar veren yönetmenler Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop, “İki Gözüm” ismini verecekleri filmin başrolü için Ahmet Kaya’ya ses ikizi kadar benzeyen Özgür Tüzer’i seçti. 9 ay önce Youtube’da paylaştığı bir video ile yıldızı parlayan Özgür Tüzer’in Ahmet Kaya ile olan ses benzerliği, duyanları şaşırtıyor. Filmde Özgür Tüzer’e Ahmet Kaya’nın gençlik aşkını canlandıracak kişi olarak oyuncu Aleyna Solaker eşlik edecek.

AHMET KAYA’NIN HAYATI “İKİ GÖZÜM” İLE FİLM OLUYOR

Yönetmenlerin 6 milyonluk bir bütçe ile çekmeye karar verdikleri filmin, Ahmet Kaya’nın ailesinden izin alınmadan çekileceği ve filmde telif hakları sebebiyle hiçbir Ahmet Kaya türküsünün olmayacağı öğrenildi.

Ahmet Kaya’nın Hayatı Film Oluyor
Özgür Tüzer

Daha öncede Ahmet Kaya’nın hayatının film yapılmasını istemeyen ve şiddetle karşı çıkan Gülten Kaya ile diğer aile üyeleri, filmin çekilmesini istemiyor. Buna karşılık avukatlardan teminat alan “İki Gözüm” filminin yönetmenleri, filmin çekimlerinin yarıda kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Filmde Ahmet Kaya’nın hayatının tamamına yer verilmeyecek ve bazı kişiler filmde olmayacak. Film, Yarı belgesel niteliğinde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı