Ahmet Hakan’ın Metroda Taciz Yazısına Gökhan Özoğuz’dan Cevap

Gazeteci Ahmet Hakan’ın metrodaki cübbeli vatandaşa tacizle ilgili Gökhan Özoğuz’a yazdığı açık mektuba, Özoğuz’dan cevap geldi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın dün paylaşılan köşe yazısında hakkında yazdıklarına, müzisyen Gökhan Özoğuz’dan cevap geldi.

Ahmet Hakan yazısında Athena grubu solisti Özoğuz için ‘Athena Gökhan’a açık mektup’ başlıklı köşe yazısında şu şöyle demişti:

“YOBAZIN SÖYLEDİKLERİ İLE ZERRE FARK YOK”

“Metroda tacize uğradığı öne sürülen sarıklı cübbeli adamla alakalı olarak… ‘Bunun laiklik ve Cumhuriyet düşmanı olduğu kesin’ demişsiniz. Yapmayın bunu Athena Gökhan Beyefendi. Çünkü bu yaptığınızla… Mesela uzun saçlı, küpeli, marjinal kıyafetli birini gördüğünüz zaman ‘Bunun din ve Allah düşmanı olduğu kesin’ diyen bir yobazın söyledikleri arasında zerre derecede fark yok. Hakkaniyet duygusu bulunan vicdanlı insanlar… Karşılarındaki kim olursa olsun kesinlikle kılık kıyafetlerine bakarak, ‘Bu kişi kesinlikle şöyledir, böyledir’ diye hükümde bulunamaz. İlkesel olarak böyle olmaz. Kendilerine yakıştırmazlar böyle bir şeyi… Siz de yakıştırmayın Athena Gökhan Beyefendi.”

GÖKHAN ÖZOĞUZ’DAN CEVAP GELDİ

Özoğuz ise Twitter sayfasından paylaştığı açıklamada, “Ahmet bey mektubunuz için teşekkür ederim. Ancak tweet’in en önemli noktasını kaçırdınız. Ülkemizdeki siyasi meselelerle ilgili hızlı değişen kişilerden sebeple öyle refleksler gelişmiş ki… En hassas olduğum ‘insan ayırma’ hususunda dahi attığım tweet’i yorumlarken, bütünüyle tersi bir düşünce ile kaleme aldığımı sanabiliyor bazı kişiler. Ne üzücü! Keşke çamur at izi kalsın güruhunun mesajlarını okuyup bu şekilde bir kanıya varmadan, bir kaç kısımdan meydana gelen tweet’imi dikkatli okuyup öyle yorumlasaydınız” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı