Ahmet Hakan’dan Tanju Özcan’a faşist, müptezel yakıştırması!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla alakalı anlattığı anısı tepkilere sebep oldu. En sert tepki ise Ahmet Hakan’dan geldi. Halan, Özcan için “faşist, müptezel” ifadelerini kullandı.
Takip et
Ahmet Hakan’dan Tanju Özcan’a faşist, müptezel yakıştırması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir Youtube programında sunucu Armağan Çağlayan’ın siyasette yaşadığı komik anılarla alakalı sorusu üstüne, sağlık problemi sebebiyle çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bir kadınla alakalı anısını anlattı.

Belediye Başkanı Özcan “Bir açılış yapıyoruz, Boluda acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. ‘Tanju Bey bir konu var konuşabilir miyiz’ şeklinde konuştu. Ben de ‘Hemen Ankaraya dönmem gerekir. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?’ dedim. ‘Sıkıntı yok’ şeklinde konuştu. ‘Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?’ şeklinde konuştu. ‘Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabii öyle konuya bu şekilde girince çevredekiler gülüyor. Benim bu şekilde oldukça fazla anım var.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÖZCAN’A SERT TEPKİ

Başkan Özcan’ın bu sözleri özellikle sosyal medyada yoğun biçimde tepkiye neden oldu. Bolu Belediye Meclisi toplantısında AK Parti’li meclis mensupları Tanju Özcan’a tepki göstererek salonu terk etti.

ÖZCAN ÖZÜR DİLEDİ

Tanju Özcan da bir açıklama yaprak “Gerçekten bu anlattıklarımdan siyasi olarak değil de samimi olarak üzülen kadınlar ve kadın dernekleri varsa onlardan da özür dilemek düşer bana” şeklinde konuştu.

AHMET HAKAN: FAŞİST, MÜPTEZEL

Özcan’a en sert tepki ise basın mensubu Ahmet Hakan’dan geldi. Hakan, Hürriyet gazetesindeki bugünkü yazısında Özcan için “Faşist olduğunuz kadar müptezelmişsiniz de” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.