Ahmet Hakan’dan Fatih Portakal’a Peşmerge Eleştirisi

Gazeteci Ahmet Hakan, Peşmerge'ye terörist diyen Fatih Portakal'ı eleştirerek, Portakal'ın fanatik bir mürit topluluğuna sahip olduğunu söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde FOX TV ana haber sunucusu Fatih Portakal’ı çok sert sözlerle eleştiri yağmuruna tuttu.


AHMET HAKAN, FATİH PORTAKAL’I ELEŞTİRDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda geçiş töreni gerçekleştirdiniz teröristlere, Peşmerge’ye” diyen Portakal’ı eleştiren Hakan, Portakal’ın ‘bu cesareti ve cüreti ağzından çıkacak her cümleyi sorgulamadan doğru kabul eden fanatik bir mürit topluluğuna sahip olduğuna dönük inancından aldığını’ öne sürdü.

Hakan ‘Nevşehir’de milli güvenliği asıl tehdit eden kim?’ başlığı ile paylaşılan köşe yazısının ilgili kısmında televizyonda gözlerini belerte belerte konuşuyor Fatih Portakal diyerek adeta yerden yere vurdu.

“PEŞMERGE TERÖRİST DEĞİLDİR”

Portakal’ın ‘Terörist peşmergeyi huduttan geçirdiniz. Terörist peşmerge… Terörist peşmerge…’ Peşmerge’nin…” sözlerini zır cahillik olarak yorumlayan Hakan yazısında şunları söyledi:

Irak Kürdistan Yönetimi’nin yasal silahlı kuvvetleri olduğunun farkında değil. Peşmergeye dünyada hiç kimsenin terörist demediğinin farkında değil. Peşmergeye terörist demenin zır cahillik olduğunun farkında değil…

“AĞZINDAN ÇIKACAK HER SÖZÜ DOĞRU KABUL EDİYORLAR”

Hakan, Portakal’ın gözlerini belerte belerte ahkâm kesecek derece cesur ve cüretkâr olduğunu da iddia ederek bu cesareti nereden alıyor sorusunun yanıtını da şöyle verdi:


Nereden alacak? Ağzından çıkacak her sözü sorgulamadan doğru kabul eden fanatik bir mürit topluluğuna sahip olduğuna dönük inancından alıyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı