Ahmet Davutoğlu’nun Yeni Partisinin Adı Umut ve Aydınlık Oluyor

Ahmet Davutoğlu’nun parti kurma çalışması hızla devam ederken parti adına dair bir iddia ortaya atıldı. Partinin adı ‘Umut ve Aydınlık’ olabilir denildi.

Günboyu Gazetesi’nin yazarı Fatih Ergin’in haberine göre AK Parti’den ayrılarak yeni parti kurma çalışmasında olan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin adı belli oluyor. Fatih Ergin haberinde, Davutoğlu’nun çalışma ekibinde yer alan eski bir AK Partili milletvekili ile bu konu üzerine konuştuğunu belirtti ve bu kişinin de adının açıklamaması kaydı ile yeni parti çalışmalarından bir takım bilgiler verdiğini belirtti.

Fatih Ergin’in kaynağının verdiği bilgilerden en dikkat çekeni ise parti adına dair verdiği bilgi oldu. Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin ismi ve logosu üzerinde 4 ajansın çalıştığı belirtilen haberde, ‘Umut ve Aydınlık Partisi’ adının şimdiye kadar en çok ön plana çıkan isim olduğu ifade edildi. Haberde kaynak olarak gösterilen eski AK Partili milletvekili konu ile ilgili yaptığı açıkalamada, “Umut ve aydınlığın Türkiye’nin bugünkü tablosunda en çok ihtiyaç duyulan şeylerden olduğuna inanıyoruz. O yüzden ‘Umut ve Aydınlık Partisi’ ismi diğer isimlere göre daha çok aklımıza yattı. Bu şekilde bir parti adının halkta da karşılık bulacağını düşünüyoruz” dediği öne sürüldü. Ek olarak da ajansların çalışmasının sürdüğünü de belirttiği, bu ismin değişebileceğinin altı çizildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı