Ahmet Davutoğlu’nun İstanbul İl Başkanlığı Binası Belli Oldu

Bahçelievler’de tuttuğu bina mühürlenen Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul merkezi olacak yeni binayı Küçükçekmece’de kiraladı.

Kurucusu olduğu AK Parti’den istifasını açıklayan ve yeni parti çalışmalarına devam eden Ahmet Davutoğlu’nun İstanbul’da kullanacağı yeni adres netleşti. Davutoğlu önderliğinde kurulma çalışmaları devam eden partinin yeni İstanbul il merkezi Küçükçekmece’de kiralandı. Tadilat çalışmaları başlayan binanın bu ay sonuna dek hazırlanması düşünülüyor.

BAHÇELİEVLER BELEDİYESİ MÜHÜRLEMİŞTİ

Davutoğlu ekibi geride bıraktığımız ay kuracakları partinin İstanbul il başkanlığı olarak kullanmak için Bahçelievler’de bir plaza katını tutmuştu. Ofisin içerisinde hazırlıklar devam ederken mimari tasarım çalışmalarının izinsiz olduğu gerekçesi ile Bahçelievler Belediyesi, ofisi mühürledi. Ofis sahibinin zarar görmesini istemeyen Davutoğlu ekibi sözleşmeyi iptal ederek yeni merkez arayışlarına girişti.

YENİ BİNA KÜÇÜKÇEKMECE’DE TUTULDU

O arayışlar geride bıraktığımız günlerde sona erdi. Küçükçekmece sınırları içerisinde yeni bir merkez bulundu ve yeni partinin İstanbul il başkanlığı merkezinin burası olması kararlaştırıldı.

İlk bulunan ofisi mühürleyen Bahçelievler Belediyesi, Davutoğlu’nun 2014-2016 arasında genel başkanlığını üstlendiği AK Parti’ye ait. Davutoğlu, 14 Eylül 2019’da yakın çalışma takımı ile beraber AK Parti’den istifa ederek yeni parti çalışmalarına başlamıştı. Bir dönem AK Parti saflarında siyaset yapan çok sayıda kişinin de Davutoğlu ile birlikte hareket ettiği biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı