adplus-dvertising

Ahmet Davutoğlu’ndan Ümit Özdağ’a sert sözler! “yabancı düşmanlığı…”

Ahmet Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi’nin resmi sosyal medya hesabından yayınlanan videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı münakaşayla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a yönelik sert ifadeleri kullanıldı.
Takip et
Ahmet Davutoğlu’ndan Ümit Özdağ’a sert sözler! “yabancı düşmanlığı…”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanı olduğu Gelecek Partisi resmi Twitter hesabından Ümit Özdağ’ın söylemlerini “Irkçılık diyerek bir siyaset olmaz” başlığıyla hedef alan bir video paylaştı.

Yayınlanan videoda şu ifadeler kullanıldı:

“Çıkıp toplumda tüm yabancıları düşmanlaştıran bunun üstünden bir siyaset kurgulayan bir akıl var. Tehlikeli olan şey bu. Bunun siyaseti olmaz. Toplumda bu şekilde bir hassasiyet var diyerek bu kurgulanıp yeni bir siyasi partinin kaldıracı haline getirilemez. Memlekete öğrenci olarak gelmiş insan saldırıya uğruyor. Bu anormal geliyor bana.

“BUNUN RİSLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Ben buna karşıyım ve bunun çok riskli olduğunu düşünüyorum. Mahsunların, mağdurların dahil edilerek bir yabancı düşmanlığı üstünden bir siyasi partiyi yürütmek ’11’de İçişleri Bakanlığı önüne erkeksen gel’ demek nasıl bir laf ya? Bu ülke bu üsluptan ne kazanacak?”

NE OLMUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sığınmacı ve mülteci problemi konusunda karşı karşıya gelmişti. İçişleri Bakanı Soylu Özdağ’ın kamuoyuna sunduğu verileri yalanlamış, Ümit Özdağ’a “Soros çocuğu” demişti. Bugün ise Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığına giderek Süleyman Soylu’nun karşısına çıkmasını istemiş fakat polis engellemesiyle karşılaşmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.