Ahmet Davutoğlu, parti kurmak için 23 Haziran’ı bekliyor

Sonucu merakla beklenen İstanbul seçimleri Ahmet Davutoğlu’nun izleyeceği yol haritasının da belirleyicisi olacak. İmamoğlu’nun seçimlerden galip çıkması durumunda Davutoğlu, kuracağı partinin çalışmalarına hız verecek.

Türkiye 23 Haziran’da İmamoğlu ile Yıldırım arasında geçecek yarışa kilitlendi. Bu yarıştan çıkacak sonucu bekleyen isimlerden biri de Ahmet Davutoğlu. Son dönemlerde Türk siyasetine yön veren simlerin başında gelen Davutoğlu, AK Parti’nin İstanbul yarışından yenilgiyle çıkması durumunda kuracağı yeni parti için çalışmalarına hız verecek.

AK PARTİLİ SEÇMENİN HOŞUNA GİTMEYECEK

Erdoğan’ın yol arkadaşlarından biri olan, ancak daha sonra AK Parti ile başlarını koparan Davutoğlu, şimdilerde kuracağı yeni parti için umudunu İmamoğlu’na bağladı. İmamoğlu’nun Yıldırım karşısında elde edeceği zafer, Davutoğlu’nun çizeceği yol haritasının belirleyicisi olacak. AK Parti’de siyaset hayatını devam ettirdiği dönemlerde CHP’yi yerden yere vuran Davutoğlu’nun şimdilerde İmamoğlu’nun zaferine kilitlenmesi özellikle AK Parti’yi destekleyen kesimin hoşuna gitmeyeceğe benziyor.

ERDOĞAN ZAMAN ZAMAN ELEŞTİRİYOR

Erdoğan da, birlikte yol yürüdüğü isimlerden Davutoğlu’nu isim vermeden her fırsatta eleştiriyor. Durum böyleyken Davutoğlu’nun genel başkanlığında kurulacak yeni partinin Türk siyasetinde ne kadar etkili olacağı merak ediliyor.

ARALARINDA SORUN VARDI

Öte yandan AK Parti’de birlikte yol yürüdükleri dönemde Davutoğlu ile Yıldırım’ın arasının açık olduğu yönünde söylentiler çıkmıştı. Bu nedenle İstanbul seçimleri için Davutoğlu’nun, İmamoğlu kanadını desteklemesi “manidar” olarak yorumlanıyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı