Ahmet Davutoğlu “Parti İçin Paranız Var Mı” Sorusuna Cevap Verdi

Ahmet Dauvtoğlu, “Parti kurmak için paranız var mı” sorusuna, “Siyasi parti para ile kurulmaz, gönül ve fikir birliği ile kurulur” diye cevap verdi.

Yeni parti kurma çalışmalarından muhtemel ittifaklara dek birçok meselede açıklamalar yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisine sorulan “Yeni parti kurmak için paranız var mı?” sorusuna “Siyasi parti para ile kurulmaz, gönül ve fikir birliği ile kurulur.” diyerek yanıt verdi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğurlu, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile gerçekleştirdiği söyleşiyi kaleme aldı. Söyleşide, Ahmet Davutoğlu’na sorulan sorular ve Davutoğlu’nun verdiği cevaplar şu şekilde:

Paranız var mı yeni parti kurmak için?

Siyasi parti para ile kurulmaz, gönül ve fikir beraberliği ile kurulur. Cumhuriyet Halk Fırkası kurulurken parası mı bulunuyordu? Demokrat Parti’yi kurarken paraları mı vardı? Muhsin Yazıcıoğlu’nun da parası bulunmuyordu. AK Parti’nin, Özal’ın partisi ANAP kurulurken paraları var mıydı? Cem Boyner hareketi ile Cem Uzan’ın Genç Partisi paraları vardı da ne oldu? Siyasi parti kurmak için gönül beraberliği fikir beraberliği ve birlik beraberlik ile millete dürüst hizmet vaat etmek yeterlidir. Şeffaf devlet anlayışı ile yola çıkmak vatandaşı da inandırmak önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı