Ahmet Davutoğlu: Külliye Anket Yaptı

AK Parti'den istifa edip yeni parti hazırlıklarına start veren Ahmet Davutoğlu, "Külliye anket yaptırdı" dedi ve oy oranını açıkladı.
Ahmet Davutoğlu: Külliye Anket Yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti’den istifa edip parti kurma hazırlıklarına start veren Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan yetkili bir isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anket yaptırdığını belirterek, “Külliyenin seçim anketlerine göre yüzde 5.5 – 6.5 bandında yer alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu ekibinde yer alan önemli isim, “Bizim aldığımız bir duyum var. Külliye’nin yaptırdığı anketlerde oyumuz 5.5 – 6.5 bandında görünüyor. Dışarıya sızan hali buysa içeride neler vardır” diye konuştu. Öte yandan parti kurma hazırlıklarını hızlandıran Ahmet Davutoğlu’nun çalışmalarını iki farklı karargahtan yürüttüğü ileri sürüldü. Çarşamba gününden Cuma gününe kadar Ankara’da bulunan Davutoğlu, Cumartesi ile Salı günleri arasında da İstanbul’da faaliyet gösteriyor.

“ÖNCE AK PARTİ SONRA HDP”

Davutoğlu’na yakın isim sözlerine şöyle devam etti: “Biz en çok AK Parti’den daha sonra HDP’den daha sonra MHP’den oy alıyoruz. Bu üç yerden çok oy alıyoruz. Daha ete kemiğe bürünmemiş, kurucular kurulu yok, ismi yok, logosu yok, tüzük yok, böyle bir ortamda bu kadar net konuşuyoruz. Bize herkes yüzde 5’in üzerinde yüzde 10’a yakın bir oy söyleniyorsa bu bizim millet nezdinde yer edindiğimizi gösteriyor. Bizim hedefimiz yüzde 50 artı 1’i tek başımıza nasıl alırız, bütün hedefimiz bu.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.