Ahmet Davutoğlu İstifa Etti

Geçtiğimiz günlerde AK Parti’den ihracı istenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı basın açıklaması ile AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Kuracağı yeni parti için de açıklamalarda bulunan Davutoğlu, bunun kendileri için tarihi bir sorumluluk olduğunu ifade etti.

Kameraların karşısına yanında eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Basçı ve eski AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ile çıkan Davutoğlu kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında AK Parti’nin yola çıktığı söylemler ile bugün yaptıkları arasında fark olduğuna değinen Davutoğlu, milletin AK Parti’yi sevmesini sağlayan söylemlerinden uzaklaştığını belirtti. AK Parti içindeki aksaklık ve eleştirilerini en yüksek makama ulaştırdıklarını ifade eden eski başbakan bunların karşılık bulmadığını söyledi. Üç yıl boyunca kamuoyun karşısında açıklamalarda bulunmadığını da hatırlatan Ahmet Davutoğlu, “Peki niye 22 Nisan’dan itibaren konuşmaya başladık. AK Parti 31 Mart’ta hem ittifak yaptığı partiye hem de rekabet ettiği partilere karşı oy kaybetti. Tabanımız yoğun bir karamsarlık içerisindeydi. Daha önce ilettiğimiz eleştirilerden haberdar olmayan taban bizi de sorumlu buluyordu.” dedi.

“YÖNETİM BUNUN HESABINI VERECEKTİR”

Eleştirilerinin önemsememesi hatta önemsemek yerine ihraç kararı alan yönetimin tarih ve millet önünde hesap verecektir diyen Davutoğlu, bu ihraçlar ile parti içi eleştiriden kurtulunamayacağını ve kopuşun daha da derinden hissedileceğini belirtmiştir.

Yeni siyasi partinin kendileri için tarihi bir sorumluluk olduğunun altını çizen Ahmet Davutoğlu, “Bu çerçevede hangi siyasi görüşle mensup olursa olsun bu ülke için sorumluluk hisseden herkesi birlikte çalışmaya davet ediyoruz.” dedi.

Davutoğlu’nun kamuoyuna yaptığı bu açıklamaları anaakım medya yayınlamadı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı