Ahmet Davutoğlu ile Görüşen Ufuk Uras İstifa Etti

Ahmet Davutoğlu ile görüşen Ufuk Uras, üyesi olduğu Yeşil Sol Partisi'nden istifa etti. Uras'ın Davutoğlu ile hareket edeceği iddia ediliyor.

Eski BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, parti kurma aşamasındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinin ardından Yeşil Sol Partisi’nden istifa etti.


AHMET DAVUTOĞLU İLE 3 SAAT GÖRÜŞMÜŞTÜ

Uras, AK Parti’den istifa eden ve yeni parti hazırlıklarına girişen eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile 3 süren bir görüşme yapmıştı. Ufuk Uras, Davutoğlu’yla görüşmesinin sonrasında T24’ten Şirin Payzın’a gerçekleştirdiği açıklamada, yeni parti hazırlıklarının ardında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu söylentilerinin de komplo teorisinden ibaret olduğunu düşündüğünü kaydetmişti.

“DAVUTOĞLU HIZLI DAVRANACAK” DEMİŞTİ

Davutoğlu’nu soğukkanlı ve kendisinden emin gördüğünü ifade eden Uras, “Davutoğlu’dan parti kurma çalışmalarında hızlı davranacağı izlenimi edindim. Babacan’ın ise ekonomik krizin etkilerini bekleyeceğini zannediyorum” diye konuşmuştu.

Davutoğlu ile görüşmesi sonrasında gündeme gelen Ufuk Uras, daha sonrasında da 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’ne, 23 Haziran’da ise CHP’ye oy verdiğini duyurmuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı