Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan Neden Ayrı?

Karar yazarı Hakan Albayrak, Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın neden ayrı ayrı parti kurduklarını sorusuna cevap verdi.

Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın ayrı ayrı parti kuracak olmaları çok konuşulmuştu. Kamuoyunda “bu ikisi neden ayrı?” sorusu devamlı olarak soruldu durdu.

Davutoğlu ayrılık sorusuna soranlara “Ben de bilmiyorum ve mana veremiyorum” diye cevap verdi. Babacan ise “siyasetteki önceliklerimiz, izlediğimiz yöntem ve üslup çok farklı” diyerek duyurdu.

DAVUTOĞLU İLE BABACAN NEDEN AYRI

Peki beraberlik niçin olmadı? Davutoğlu hareketini yakından izleyen kişilerden Karar yazarı Hakan Albayrak, merak edilen sorunun cevabını “Davutoğlu ve Babacan niye ayrı?” başlıklı yazısında yazdı.

Albayrak, “Kulislere vakıf olanların zaten bildiği gibi; birliktelik, Babacan’ın etrafındaki bazı kişilerin Davutoğlu’na rezervi nedeniyle olmadı ve olmuyor. Bu rezervin nedenini kamuoyuna nasıl anlatacakları merak meselesi.” diye yazdı.

“YÜZDE YÜZ ÖRTÜŞÜYORLAR”

Babacan’ın siyasi ilkeleri ile Davutoğlu’nun manifestosuyla yüzde yüz örtüştüğünden bahseden yazar, “Yöntem”den istişare prensibine riayeti anlayacaksak, o da iki hareketin müştereği. Ve Babacan bütün toplum kesimlerini kucaklayacak çoğulcu bir hareketten bahsettiğine göre, o harekette üslup farklılıklarına tahammülsüzlük olamaz. Aynı tornadan çıkmış kimselerden müteşekkil bir kadroyla çoğulculuk mu olur?” sözlerine yer verdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı