adplus-dvertising

Ahmet Davutoğlu CHP’yi ittifaktan çıkarmak istiyor iddiası!

Millet ittifakı ile alakalı çok dikkat çeken bir son dakika haberi geldi. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun İYİ Parti’yi de yanına alarak CHP’nin içinde olmadığı bir ittifak kurmak istediği iddia edildi. İşte Davutoğlu’nun o açıklamasının sonrasında siyaset kulislerini hareketlendiren o iddialar…
Takip et
Ahmet Davutoğlu CHP’yi ittifaktan çıkarmak istiyor iddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberleri… Ahmet Davutoğlu’nun, Ali Babacan ile görüşmesinin sonrasında yaptığı açıklamanın perde arkasında üçüncü ittifak arayışı olduğu gün yüzüne çıktı. Davutoğlu’nun, İYİ Parti’yi de yanına alarak Millet’ten bağımsız üçüncü bir ittifak kurmak istediği söylendi.

Ahmet Davutoğlu CHP’yi ittifaktan çıkarmak istiyor iddiası!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile görüşmesinin sonrasında yaptığı açıklamada ‘yeni ittifak’ mesajı vermesi kulisleri hareketlendirdi. Davutoğlu ile Babacan, önceki gün bir araya geldi. Görüşmenin sonrasında Davutoğlu, yaptığı açıklamada, “Görüşmeleri yeni ittifak gibi yorumlamamak gerekir ama bunlar da konuşulmalı” ifadelerini kullandı.

‘RAHATSIZLIK VAR’

Davutoğlu’nun bu ifadeleri ardından kulislerde tekrardan “Merkez sağ siyasette yeni bir ittifak mı doğuyor” sorularını beraberinde getirirken, alınan bilgilere göre Millet İttifakı içindeki bazı partilerde “Davutoğlu’nun izlediği politika konusunda rahatsızlıkların meydana geldiği” söyleniyor. Başta CHP ve İYİ Parti olmak üzere altı muhalefet partisi, “güçlendirilmiş parlamenter sistem” için beraber çalışıyor. Ortak masadaki genel başkan yardımcıları arasında “problem yaşanmazken”, Davutoğlu’nun ise “Gelecek Partisi daha çok görünür olmalı. Neden devamlı İYİ Parti ve CHP gündemde” biçiminde “serzenişte bulunduğu” ileri sürülüyor.

Ahmet Davutoğlu CHP’yi ittifaktan çıkarmak istiyor iddiası!

Ahmet Davutoğlu CHP’yi ittifaktan çıkarmak istiyor iddiası!

‘İKNAYA ÇALIŞIYOR’

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre siyasi parti temsilcileri, “Davutoğlu’nun en başından bu yana Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’na aday olmasını istemediğini” söylüyor.

Görüşmelerde de Davutoğlu’nun zaman zaman öbür partilerin genel başkanlarına “AKP tabanı CHP’ye oy vermek istemiyor” biçiminde değerlendirmelerde bulunduğu da ifade edilirken, Davutoğlu’nun Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmelerde de “Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması yönünde ikna etmeye çalıştığı” iddia ediliyor. Fakat Kılıçdaroğlu’nun, “bütün görüşmelerde kendi parti politikasına göre hareket ettiği, Davutoğlu’nun yorumlarına da nezaketle cevap vermekten yana tavır izlediği” söyleniyor.

‘GÜÇLÜYÜM’ MESAJI

Davutoğlu’nun uzun zamandan bu yana aklında “merkez sağ bloktan oluşan bir ittifakın yattığı” iddia edilirken, “Gelecek Partisi, İYİ Parti’yi de yanına alarak, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ile yeni bir ittifakın da mümkün olduğunu düşündüğü, fakat bu vaziyete İYİ Parti’nin sıcak bakmadığı” söyleniyor.

İYİ Parti ile beraber Demokrat Parti ve Saadet Partisi’nin de “Davutoğlu’nun bu düşüncesine katılmadığı, eğer 2023 seçimlerinde muhalefet cephesi ortak hareket edecekse, bunun fakat Millet İttifakı ile beraber olması gerektiğine” işaret ediliyor. Davutoğlu’nun bu tavrı öbür siyasi partilerde de “Meclis’te grup kurmak, ‘ben güçlüyüm’ mesajı vermek istiyor. Bu sebeple de üçüncü ittifakı kast ederek ‘Bunlar da konuşulmalı’ diyor. Davutoğlu hep ön planda yer almak istiyor” biçiminde yorumlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.