adplus-dvertising

Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştüğünü söyledi

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiası tekrar pirim yapmaya başlayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile kimselerden habersiz bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme Davutoğlu’nun açıklamasıyla gün yüzüne çıktı.
Takip et
Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştüğünü söyledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün son zamandaki hareketlenişi Ankara kulislerini de hızlandırırken, yaptığı görüşmeler de dikkat çekiyor. 10 Büyükelçi olayının patlamasının sonrasında o büyükelçilerden biriyle görüşerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’nin tavrının aksine bir duruş sergileyen Abdullah Gül’ün tekrardan cumhurbaşkanı aday olmak için harekete geçtiği konuşuluyor. Temel Karamollaoğlu’nun Gül’le görüşeceğini açıklaması da iddiaları kuvvetlendirdi.

Abdullah Gül’ün görüştüğü tek siyasi parti liderinin Temel Karamollaoğlu olmadığı gün yüzüne çıktı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ile uzun bir görüşme yaptığını açıkladı. Kamuoyundan gizlenen görüşmede neler konuşulduğunu da Davutoğlu canlı yayında açıkladı. İşte Davutoğlu’nun o açıklamaları…

Sayın Gül ile uzun bir müddet konuştuk

– Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdik. Uzun bir müddet görüştük. Türkiye’de bugün ekonomik, demokrasi krizi var. Siyasal zihniyette sorun olduğu için bir krizle karşı karşıyayız. Dış odaklar vs. gibi bunların tamamı krizi örtme çabasıdır. Bunu aşabilmek için de ekonomi politik bir bağlamda hareket etmek gerekir.

Cumhurbaşkanı adaylığı konuşuldu mu?

– Sayın Gül’le genel olarak son dönemlerde meydana gelen gelişmelerin devlette ortaya çıktığı tahribat, elde edilen kazanımların bugün kaybediliyor olması, giderek fazlalaşan yoksullaşma, demokratik haklar konusundaki kaygıları paylaştık hem de hasret giderdik.

– Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakalı herhangi bir konu gündeme gelmedi. Esasen ziyaretimizin nedeni buydu. TOBB Başkanı’ndan İTO ve İSO başkanlarına, TÜRKİŞ, DİSK, HAKİŞ, TÜSİAD, MÜSİAD’dan görüşme için yazılı randevu talebi ettim.

Erdoğan ve Bahçeli ile de görüşürüm

– Biz herkesle görüşürüz. Siyasi olarak yakışmayacak sözleri etse de Sayın Bahçeli ile görüşebilirim. Buna Sayın Erdoğan da dahil. Görüşmemizin yarar mülahaza edilebileceğine inandığım konusunda herkes ile görüşürüm.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.