Ahmet Altan Hakkında Yakalama Kararı Çıkartıldı

FETÖ'nün medya yapılanması davasında 10 yıl 6 ay hapis cezası verilen ve daha sonra tahliye edilen Ahmet Altan için yakalama kararı çıkarıldı.

Sabah’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tahliye kararının kaldırılmasına ilişkin itirazını değerlendiren İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi Ahmet Altan’ın tahliye kararını kaldırdı ve Altan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti ‘Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçundan yargılanan Ahmet Altan’a 10 yıl 6 ay ve Nazlı Ilıcak’a da 8 yıl 9 ay hapis cezası vermişti. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan Mehmet Altan’ın da beraatına hükmetmişti. Heyet, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyesine karar vermiş ve Ilıcak ile Altan cezaevinden çıkmıştı.

6 Kasım günü ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 10 yıl 6 ay ‘Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçundan ceza alan Ahmet Altan’ın tahliyesine yönelik mahkeme kararına itiraz etti. Ahmet Altan hakkındaki tahliye kararı kaldırıldı ve Altan hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı