adplus-dvertising

Ahmet Ağaoğlu: ‘Trabzonspor’un tüm başarıların hepsinde alnı ak, başı dik oldu’

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un bütün başarıların tamamında alnı ak, başı dik olduğunu söyleyerek, “Geçmişten güç alan bu kulüp, bu camia, taraftarlarının desteğiyle geleceğe yürüyor. Karadeniz fırtınasının 55. senesine girdiği bu sene hedefimize ulaşmanın onurunu yaşıyor ve aynı zamanda Trabzonspor adını daha yükseklere taşıyacak olmanın kararlılığı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Ahmet Ağaoğlu: ‘Trabzonspor’un tüm başarıların hepsinde alnı ak, başı dik oldu’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz sezon elde edilen Süper Lig şampiyonluğunun sonrasında Süper Kupa’yı da müzesine götüren Trabzonspor’un, 55. kuruluş sene dönümünü çeşitli etkinlikler kutladı. 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda gerçekleştirilen törene, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor Divan Başkan Vekili Mehmet Ongan, bordo-mavili kulübün yönetim kurulu mensupları ve taraftarlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kuruluş sene dönümü etkinliklerinde Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Divan Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ongan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Öte Yandan Süper Lig şampiyonluk kupası ile Süper Kupa da stantların üstüne konularak sergilendi.

Ahmet Ağaoğlu: ‘Trabzonspor’un tüm başarıların hepsinde alnı ak, başı dik oldu’

Etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Ağaoğlu, kulübün büyük inatlarla, öz veriyle, esnafından yöneticisine, kentin güzide insanlarının bin bir emeğiyle dünyaya geldiğini söyleyerek, “Tam 55 sene önce bugün Trabzon kentini, Trabzon tarihimizin altın sayfalarına taşıyacak bir olay gerçekleşti. Çok sevdiğimiz gönül verdiğimiz Trabzonspor’umuz kuruldu. Trabzonspor çok uzun uğraşlar neticesi kuruldu. Bu kulüp büyük inatlarla, öz veriyle, esnafından yöneticisine, kentin güzide insanlarının bin bir emeğiyle dünyaya geldi. Rahmetli kurucu başkanlarımız Ali Osman Ulusoy, Rıfat Dedeoğlu başta olmak üzere bugün aramızda olmayan bütün kurucularımızı ve kulübümüzün bu günlere gelmesi için uğraş, emek veren büyüklerimizi rahmet ve şükranla anıyor. Kurucularımızdan çok kıymetli büyüğümüz Nizamettin Algan, Şamil Ekinci, Ahmet Celal Ataman başta olmak üzere aynı zamanda hem kurucumuz hem de kulüp başkanlığımızı yapan Salih Erdem bey başta olmak üzere bütün başkan ve eski başkanlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyor, ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Trabzonspor’dan önce kurulan takımların yalnızca sportif rekabete odaklandığını dile getiren Başkan Ağaoğlu, “Kıymetli Trabzonsporlular, Trabzon kenti hepimizin bildiği gibi Trabzonspor’dan öncesine uzanan bir futbol mirasına sahipti. Bu kentte futbol hakkında yazılan kitaplarla yurdun dört bir köşesinden hatta yurt dışından gelen takımlar karşısında oynanan maçlarla Türkiye’yi amatör şampiyonasında kazanılan şampiyonluklarla ve isimi kulaktan kulağa bir efsane gibi yayılan amatör futbolcularla büyüdü. Sokak sokak, mahalle mahalle bu şehrin futbol sevdalısı gençlerin elinde büyüyüp serpilen bir sevdaydı bu. Trabzonspor’un futbolunun, radikal alt yapısını yaratan amatör kulüplerimizin arasındaki rekabet, burayı özellikle vurgulamak istiyorum sportif rekabet. Trabzonspor kurulmadan önce rekabet anlayışı İdman Ocağı, İdman Kuvveti, Martı Spor, Karadeniz Kuvveti, Sebatspor, Necmiati, Yolspor ve daha niceleri. Yalnızca ve yalnızca bir tek şeye odaklanmışlardı. Sportif rekabet. Spor etik ve ahlakının ifade ettiği rekabeti büyüterek, yani biri diğerinden daha kuvvetli mücadele ederek, biri diğerini sportif manada geride bırakmak üzere verilen bir mücadeleydi. Bu rekabetin manası buydu. Diğerini ezmek, diğerinin hakkını çalmak, diğerinin hakkını gasp etmek, spor dışı, etik dışı, spor ahlakıyla bağdaşmayan tutum ve davranışlarla diğerini yok etmeye yönelik bir rekabet değil, sportif manada rakibini geçme üstüne temel prensip olarak bunu edinerekten ve bu rekabetten güç alaraktan Trabzonspor’da futbol büyüdü ve Trabzonspor’umuzu bugün bu noktaya getirdi” dedi.

“Trabzonspor’un bütün başarıların tamamında alnı ak, başı dik oldu”

Karadeniz fırtınasının 55. senesine girdiği bu sene hedefe ulaşmanın onurunu yaşadıklarını ve aynı zamanda Trabzonspor adını daha yükseklere taşıyacak olmanın kararlılığı ile çalışmalara devam ettiklerini belirten Ağaoğlu, “Trabzonspor kurulduktan sonra sadece 7 sene sonra 2. lig şampiyonu oldu. 1. lige çıktıktan 2 yıl sonra da Türkiye’nin en büyüğü olmayı başardı. Kısa sürede Karadeniz’in uzak bir köşesinde yer verilen küçük kentin adını bütün dünyaya duyurdu. 8 Lig şampiyonu, 9 Türkiye Kupası, 3 Süper Kupa, 7 Cumhurbaşkanlığı, 5 Başbakanlık Kupası ve müzemizin de en görkemli ve onurlu armağanı olan Kıbrıs Barış Kupası. Trabzonspor’un bütün başarıların tamamında alnı ak, başı dik oldu. Geçmişten güç alan bu kulüp, bu camia, taraftarlarının desteğiyle geleceğe yürüyor. Karadeniz fırtınasının 55. senesine girdiği bu sene hedefimize ulaşmanın onurunu yaşıyor ve aynı zamanda Trabzonspor adını daha yükseklere taşıyacak olmanın kararlılığı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Herkese örnek bir camia olarak bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi koruyarak, hep söylediğimiz gibi yan yana durarak, beraber yol almaya devam edeceğiz. Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak büyük, farklı duruşu ile karakteri ile fark yaratan bir camianın bir parçası ve hizmetkarı olmaktan onur duyuyorum. Sizlerle beraber yaşayacağımız ve birlikte Trabzonspor’umuzu zirveye taşıyacağımız nice yıllarımız olsun inşallah” diyerek konuştu.

Ahmet Ağaoğlu: ‘Trabzonspor’un tüm başarıların hepsinde alnı ak, başı dik oldu’

Mehmet Ondan: “Trabzonspor Kulübü çıtayı her zaman yüksek tutmuştur”

Etkinlikte bir konuşma yapan Trabzonspor Divan Kurulu Başkanvekili Mehmet Ondan ise, “Bugün gelmiş geçmiş başkanları ile yöneticileri ile sporcuları ile teknik adamları ile taraftarları ile beraber devrim yapan bir kulübün 55. senesini kutlamak için bir aradayız. Trabzonspor hepimizin ortak paydasıdır. 11 sene sonra 2022 senesinde kaldırdığımız bu iki kupa da göstermiştir ki başarıyı birlik ve beraberlik getirmiştir. Gerçek Trabzonsporluluk yalnızca iyi günde ve başarıda değil köklerimizde olan Trabzonspor’un felsefesine, geleneğine ve göreneğine her vaziyette sahip çıkmakla başarılır. Trabzonspor Kulübü çıtayı her zaman yüksek tutmuştur. Taraftarın beklentisi de budur. Fakat bilinmelidir ki önümüzdeki sezon geçtiğimiz sezondan çok daha zor olacaktır. Trabzonspor’un yanlışları, samimiyetle ifade edebilir. Fakat Trabzonspor Kulübü kötü günlerinde fırsatçılık yapılacak kulüp değildir. Trabzonspor’un sahipleri olan kıymetli taraftarlarımızdan beklentimiz, ricamız, eleştiri değil sabırdır. Sabır ve zaman en kuvvetli iki savaşçıdır. Sabırla, nezaket birleşince güç doğar. Trabzonspor’umuzun 55. senesini kutladığımız bugün hiç şüphemiz yoktur ki, Trabzonspor’un görevde olsun olmasın bütün dinamikleri desteklerini esirgemeyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Başkan Zorluoğlu: “Kutlamalar yalnızca Türkiye’de değil dünyada viral oldu”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da bordo-mavili kulübün şampiyonluğu ardından meydana gelen kutlamaların dünyada viral olduğunu vurgulayarak, “Mazisi, şanla şerefle şaibesiz tertemiz şampiyonluklarla ve kupalarla dolu olan Trabzonspor’umuza kuruluşundan itibaren hizmet etmiş bütün başkan, yöneticilerimizin ve emeği geçen herkesi buradan bu vesileyle şükranla yad ediyorum. Değerli başkanımız şampiyonluktan sonra belediyemizi ziyaretinde ‘Sizce bu başarının arkasında ne vardır’ diyerek sormuştu. O zaman kendi sormuştu kendi de cevaplamıştı. Bu başarının arkasında kentin bir tüm olarak, taraftarıyla, kulübüyle bütünleşmesi birlik ve birlikteliğin bu başarının arkasında yattığını ifade etmişti. Bende kendisine gerçekten katılıyorum. Bu şehir özellikle geçen sene tüm taraftarları, kurumları, herkes düşüncesini, siyasi anlayışını bir kenara koyarak Trabzonspor paydası altında birleşmeyi başarmıştır. Bu başarı da nihayetinde şampiyonluğu ve süper kupayı beraberinde getirmiştir. Çok büyük kutlamalar oldu. Trabzonspor’un geçen sene ki şampiyonluğu önceki senelerde şampiyonluklardan çok farklı oldu. Kutlamalar yalnızca Türkiye’de değil dünyada viral oldu. Şehir çok mutlu oldu. Biz sizin şahsınızda Trabzonspor’umuza bir defa daha teşekkür ediyoruz ama bunu gene yapalım. Tekrar yapalım. Süper Kupa maçındaki performansımızla ümitlendik, bugün Şampiyonlar ligindeki rakibimiz belli olacak. Allah nasip eder Şampiyonlar Ligine kalırız ve bu yıl 2 kulvarda şampiyonluk mücadelesine devam ederiz” şeklinde konuştu.

Vali Ustaoğlu: “Trabzonspor; Anadolu insanının, bir Anadolu takımının, şehir takımının ne yapabileceğini bu millete göstermesi demek oldu”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzonspor’un kente bir değer kattığını söyleyerek, “Trabzon halkının bir sevdası, bir aşkı, sanki bütün yaşamını bütünleyen onu cephe cephe saran bir hayat diyebileceğimiz bir aşkı var onun isimi da Trabzonspor. Bugün burada Trabzonspor’umuzun kuruluşunun 55. senesini kutluyoruz. Hele hele bu 55. senesi çok daha mutlu ve kutlu kılan sağımda ve solumda iki kupa arasında bu konuşmayı yapmak benim için de ayrı bir heyecan verici. Bize bu mutluluğu yaşatan, bu güzel günleri yaşatan Trabzonspor’umuzu başta kulüp başkanımız, yönetim ve teknik heyeti canı gönülden tebrik etmek istiyorum. Trabzonspor, Anadolu insanının, bir Anadolu takımının, şehir takımının ne yapabileceğini, bu millete göstermesi demek oldu. Türk milletinin, bir şehir takımının bu kadar ulusal ve uluslararası düzeyde göstermiş olduğu başarı, hikaye, bizim Anadolu insanına ciddi bir özgüven verdi ona ciddi bir cesaret verdi. Kurulduğu ilk günden 12 – 13 sene sonra gösterdiği şampiyonluk hikayeleri ile gösterdiği başarılarla Anadolu insanının neler başarabileceğini, ona en büyük cesareti ve özgüveni veren Trabzonspor oldu. Bu manada gerçekten bu ile kattığı değer, ülkemize kattığı değerin yeri ayrı bir mana ifade ediyor. Bu kente attığı marka değer ile dünyanın her yerinde bilinen Trabzon oldu. Bunun sektörel bazda her türlü nimetini ve yararını görüyoruz. Yaptığımız kutlamalarla, gösterdiğimiz huzur ve güven iklimi ile sanki parmakları ısırtan, gıpta ile bakılan şehir haline geldi. Bugün burada dünyanın bir çok yerinden insanların geldiği bu günleri görüyoruz. Bize bu günleri yaşatan en mühim etkenlerden biri de Trabzonspor’umuz oldu” cümlelerine yer verdi.

Vali Ustaoğlu’nun konuşmasının sonrasında toplu fotoğraf çekimi ile etkinlik son buldu. Bordo-mavili taraftarlar Başkan Ağaoğlu’nu yoğun alaka gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.